pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pokój światów

Autor książki:

Paweł Majka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Genius Creations
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 580 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788379951642
ISBN: 978-83-7995-164-2
Data: 2018-06-04
Cena wydawcy: 129.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Wydanie kolekcjonerskie w nakładzie 500 sztuk!
Wydanie wzbogacone o 14 niesamowitych ilustracji znanego artysty Marka Rudowskiego!
Wydanie zawiera trzy dodatkowe teksty:
- Czarny piesek gryzie światło
- Tam pracuj ręko moja tam świstaj mój biczu
- Mirosław Kutrzeba na ścieżkach nie tylko słowiańskiej kosmologii
#NAGRODY#
nagroda literacka im. Jerzego Żuławskiego
nominacja do nagrody im. Janusza A. Zajdla
nominacja do nagrody "Identyfikator Pyrkonu"
nominacja do nagrody "Reflektor"
#OPIS#
Ziemia po Kresie
I wojna światowa była tragedią, ale nie skończyła się tak, jak mówią podręczniki historii. Na Ziemi wylądowali Marsjanie. Inwazja została odparta, a uwięziony na powierzchni planety najeźdźca zasymilowany, jednak odtąd nic już nie było takie jak dawniej.

Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy: Wieczna Rewolucja, Wiekuista Puszcza czy Matka Tajga.

Czego poszukuje zorganizowana przez Nowakowskiego - bogatego krakowskiego Marsjanina - ekspedycja na wschód? Trwają lata Pokoju, ale wyprawa sterowcem nad Kresami Rzeczypospolitej nigdy nie należała do bezpiecznych? Czy barwna zbieranina indywidualności - opętany przez nienawiść Mirosław Kutrzeba, stworzony w laboratorium ślepy bóg Szuler Losu, uzależniony od czarciego mleka były inspektor kolejowy Grabiński, cyganka Sara, olbrzym Burzymur i naiwny Jasiek - wie, na co się porwała?
Zamieszkująca ciało Kutrzeby zmora dopilnuje, żeby nie zapomniano o zemście.

Brawurowa powieść Pawła Majki to fantastyka przygodowa na najwyższym poziomie, która zachwyca dynamiką wydarzeń, spójnością opisywanego świata i rozmiarem kreacji. Od czasów H.G. Wellsa wojna światów nie została nakreślona z takim rozmachem!

Książka "Pokój światów" - Paweł Majka - oprawa twarda - Wydawnictwo Genius Creations. Książka posiada 580 stron i została wydana w 2018 r.