pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Pokłosie. W hołdzie Stephenowi Kingowi
książka:

Pokłosie. W hołdzie Stephenowi Kingowi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gmork
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 329 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788394560492
ISBN: 978-83-9456-049-2
Data: 2017-08-01
21.00  30.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pokłosie. W hołdzie Stephenowi Kingowi - opis książki:

"W Pokłosiu próżno szukać nieudolnych prób kalkowania stylu Stephena Kinga, odnaleźć natomiast można imponujące pokłady literackiej kreatywności, sprawny warsztat, a także umiejętne wplatanie wątków ściśle powiązanych z twórczością kultowego pisarza, których odnajdywanie z pewnością przysporzy wiele frajdy miłośnikom jego dzieł."
STEFAN DARDA
"Pięcioro autorów przybywa do literackiego zamczyska grozy, by oddać hołd swojemu mistrzowi. Uśmiechają się do niego, prawią uprzejmości, kłaniają się nawet, ale nikt na dworze nie daje się oszukać. Bo gdy zapada noc, pisarze szepczą, knują i marzą, jakby tu i dla siebie wykroić bogate lenno, diadem, a może i samą koronę króla Stefana. Gra o tron będzie długa, ale kości już zostały rzucone."
ŁUKASZ MALINOWSKI
"Hołd to niezwyczajny, bo autorzy opowiadań zebranych w Pokłosiu odnaleźli w Stephenie Kingu to, co najlepsze, a niekoniecznie oczywiste. Zamiast schematycznego straszenia mamy tu nostalgię za utraconym dzieciństwem, zamiast duchów - snute gawędziarskim tonem opowieści o życiu, wreszcie - zamiast gotyckich motywów - obserwację socjologiczną. Prawdziwy destylat z króla horroru!"
KRZYSZTOF MACIEJEWSKI
Pięcioro pisarzy, siedem historii, jeden król horroru, któremu hołd składają jego wierni fani. Pokłosie to zbiór opowiadań inspirowanych twórczością Stephena Kinga. Autorzy idealnie wpasowali się w kanon, wybierając to, co najlepsze w jego powieściach, i sprawnie wplatając w swoje opowiadania mniej lub bardziej oczywiste nawiązania do "kingowego" uniwersum. Historie niebanalne, łączące w sobie dobrze już czytelnikowi znane wątki z nowymi pomysłami, będą z pewnością nie lada gratką dla każdego fana szeroko pojętej grozy, a dla miłośników prozy króla Stefana - pozycją wręcz obowiązkową.

Książka „Pokłosie. W hołdzie Stephenowi Kingowi” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Gmork.

Książka posiada 329 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pokłosie. W hołdzie Stephenowi Kingowi"
Produkty podobne:
To, co najlepsze. Tom 2 - okładka książki
To, co najlepsze. Tom 2 Harlan Ellison
Outsider - okładka książki
Outsider Stephen King
Eden - okładka książki
Eden Stanisław Lem
Wędrowne duchy - okładka książki
Wędrowne duchy Crawford F. Marion