pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Podręczny słownik hebrajsko-polski i aramejsko-polski Starego Testamentu

Autor książki:

Piotr Briks

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vocatio
Oprawa: twarda
Ilość stron: 425 s.
Wymiar: 133x204 mm
EAN: 9788371461408
ISBN: 83-7146-140-2
Data: 2006-11-28
Cena wydawcy: 40.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Podręczny słownik hebrajsko-polski i aramejsko-polski Starego Testamentu jest pierwszą kompletną publikacją tego rodzaju w języku polskim. Zawiera wszystkie wyrazy występujące w hebrajskim i aramejskim tekście Biblii. Ze względu na znaczną odmienność języka hebrajskiego od polskiego, oraz formułę niniejszego Słownika, podaje on nie tyle wszystkie możliwe znaczenia, co raczej pole znaczeniowe każdego słowa, ideę, jaką ono wyraża. Dlatego też, przy korzystaniu z tego przekładu trzeba samemu dobrać najwłaściwszy w konkretnym kontekście odpowiednik w języku polskim. Hasła znajdują się w hebrajskim porządku alfabetycznym. Wyrażenia składające się z dwu lub więcej członów przyporządkowane są tak, jakby stanowiły jedną całość. Niniejszy słownik jest adresowany do tych wszystkich, którzy posiadłszy już podstawową znajomość gramatyki języka hebrajskiego, potrzebują wsparcia leksykograficznego.

Grupa odbiorców: Bibliści, teolodzy, księża i klerycy, studenci teologii i innych dziedzin pokrewnych. Nauczyciele i katecheci. Biblioteki akademickie, seminaryjne, parafialne. Świeccy członkowie wspólnot religijnych interesujący się Biblią.

Książka "Podręczny słownik hebrajsko-polski i aramejsko-polski Starego Testamentu" - Piotr Briks - oprawa twarda - Wydawnictwo Vocatio.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]