pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Podpalacze książek. Tom 1. Mój brat strażnik

Autor książki:

Marine Carteron

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wytwórnia
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 205x130 mm
EAN: 9788364011122
ISBN: 978-83-6401-112-2
Data: 2015-05-13
25.13  36.00  10.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Pierwszy tom trylogii.

Znakomicie napisana książka akcji dla młodzieży o braterstwie, przyjaźni, miłości i - książkach, które od wieków są atrybutem wiedzy ale i źródłem odwiecznego konfliktu dobra ze złem. Lekkość pióra autorki, a w ślad za nim tłumacza pozwalają na lekturę wartką i przepełnioną elementami młodzieńczego humoru.

August Mars ma 14 lat, odwagę w sercu i dystans do otaczającej rzeczywistości. Jego młodsza siostra Cezaryna ma fotograficzną pamięć i genialnie liczy. Ich ojciec - kustosz we francuskiej Bibliotece Narodowej - ginie w tajemniczych okolicznościach. Rodzeństwo wraz z mamą przeprowadza się z Paryża do dziadków, mieszkających w dawnej posiadłości templariuszy. Tam dowiadują się, że należą do niezwykłej rodziny, od wieków sprawującej pieczę nad zapisaną w książkach całą mądrością świata. Ich los jest zagrożony.

Trylogia Podpalacze książek przeniesie Was w świat konfliktu mogącego zniszczyć ludzkość. Na szczęście August i Cezaryna dysponują bronią, która może zapewnić im zwycięstwo: poczuciem humoru i chęcią działania!

Książka "Podpalacze książek. Tom 1. Mój brat strażnik" - Marine Carteron - oprawa miękka - Wydawnictwo Wytwórnia. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2015 r. Cena 25.13 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Gur.Ka.; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-09-08
Jeśli chcemyzarazić czytaniem młodsze pokolenie, to ta książka doskonale się do tego nadaje. Jest w niej wszystko co młody człowiek lubi, przygoda, historia, tempo akcji i duże poczucie humoru. Gdyby ją porównywać to może trochę przypomina Baśniobór, ale w odniesieniach do historii świata autorka odchodzi od prawdziwych wydarzeń, na rzecz wymyślonych. Nie o to jednak chodzi w tej książce, to nie ma być powieść historyczna a przygoda i taka właśnie jest.
skomentuj opinię/recenzję [+]