pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Podmiotowość prawnomiędzynarodowa organizacji międzynarodowych a ich...
książka:

Podmiotowość prawnomiędzynarodowa organizacji międzynarodowych a ich zdolność traktatowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Silva Rerum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788365697790
ISBN: 978-83-6569-779-0
Data: 2019-05-06
Cena wydawcy: 52.00 złpozycja niedostępna

Podmiotowość prawnomiędzynarodowa organizacji międzynarodowych a ich zdolność traktatowa - Tadeusz Gadkowski - opis książki:

Monografia poświęcona jest problematyce zdolności organizacji międzynarodowych do zawierania umów w kontekście ich prawnomiędzynarodowej podmiotowości. Autor prezentuje w niej szczególne miejsce organizacji międzynarodowych we współczesnej społeczności międzynarodowej i definiuje ich status prawny na gruncie prawa międzynarodowego. Przedmiotem szczegółowych rozważań jest istota i charakter ich podmiotowości prawnomiędzynarodowej, która różni się - co do istoty, charakteru i źródeł, od podmiotowości państw. Autor podkreśla przy tym, że pomimo tych różnic, rządowe organizacje międzynarodowe są dzisiaj pełnoprawnymi podmiotami prawa międzynarodowego, a ich podmiotowość oznacza zwłaszcza możliwość czynnego i szerokiego udziału w procesie stanowienia tego prawa. Szczególnie ważna jest aktywność organizacji międzynarodowych w zakresie zawierania umów nie tylko z państwami członkowskimi, ale przede wszystkim z państwami trzecimi i innymi organizacjami międzynarodowymi. Taka aktywność organizacji jest możliwa, jako że podstawowym atrybutem prawnomiędzynarodowej podmiotowości jest ich zdolność traktatowa. Realizując swoje szczegółowe kompetencje w tym zakresie organizacje międzynarodowe w istotny sposób wpływają na kształt współczesnego prawa międzynarodowego.

Książka „Podmiotowość prawnomiędzynarodowa organizacji międzynarodowych a ich zdolność traktatowa” - oprawa twarda - Wydawnictwo Silva Rerum.

Książka posiada 260 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podmiotowość prawnomiędzynarodowa organizacji międzynarodowych a ich..."
Tadeusz Gadkowski - autor m.in.: