pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Podcięte skrzydła kanarka. Blaski i cienie brazylijskiego futbolu

Autor książki:

Bartłomiej Rabij

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788381294768
ISBN: 978-83-8129-476-8
Data: 2019-06-07
30.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kiedy tworzyły się reguły futbolu, Brazylia była jeszcze feudalnym krajem, w którym legalne było niewolnictwo. Ale kiedy w 1958 roku sięgała po swoje pierwsze mistrzostwo świata, zdecydowanie wyprzedzała europejskich rywali, jeśli chodzi o metody treningowe, sztab szkoleniowy, przygotowanie motoryczne czy mentalne. Legenda o wspaniałych brazylijskich piłkarzach, zabieranych przez najmocniejsze kluby prosto z plaży, jest wciąż żywa. Tymczasem ci artyści futbolu najczęściej poświęcali piłce nożnej całe życie i gdyby nie tytaniczna praca na treningach, nie mogliby nawet marzyć o karierach.

Co zmieniło się od tamtych czasów? Jaką skalę w brazylijskim futbolu osiąg­nęła korupcja? Dlaczego zawodnicy uciekają z ligi brazylijskiej? Na te pytania odpowiada Bartłomiej Rabij w książce opisującej przy okazji piłkarską historię Brazylii i rozprawiającej się z mitami na jej temat. Jeden z największych polskich znawców południowoamerykańskiej piłki pisze, czym tak naprawdę jest joga bonita z 1982 roku i dlaczego reprezentacja Canarinhos nie jest już taką potęgą, jak jeszcze kilkanaście lat temu.

A wszystko po to, by znaleźć odpowiedź na pytanie, czy wkrótce będziemy świadkami upadku kanarka.

Nie znam większego pasjonata brazylijskiego futbolu niż Bartek. Nie dość, że ma w tym temacie największą wiedzę, to potrafi się nią z nami dzielić jak nikt inny.

Michał Pol, Przegląd Sportowy
Od 2007 roku Brazylia nie wygrała żadnego turnieju. Rabij zaś wie o brazylijskiej piłce chyba więcej niż sami Brazylijczycy. Autor, który wielokrotnie odwiedził Brazylię, uważa, że podcięte skrzydła kanarka to wynik korupcji, sprzedajności działaczy i kryzysu ligi. Pokazuje, że w szóstym najludniejszym kraju świata piłka nożna to rodzaj sztuki i że futbol wiąże się tam z tożsamością społeczną. Brazylijczycy to naród przyszłości, ale jaką przyszłość ma ich futbol?
Leszek Jarosz, TVP Sport

Książka "Podcięte skrzydła kanarka. Blaski i cienie brazylijskiego futbolu" - Bartłomiej Rabij - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2019 r. Cena 30.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.