pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
Po omacku. KSIĄŻKA + FILM
książka:

Po omacku. KSIĄŻKA + FILM

Dane szczegółowe:
Producent: Mayfly
Rok wyd.: 2003
Oprawa: twarda
EAN: 5908312742111
Data: 2014-10-15
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka filmu - Mesjasz-Bus
Mesjasz-Bus 24.12 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Zestaw filmów profilaktycznych
Zestaw filmów profilaktycznych 132.89 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Samookaleczenia (DVD)
Samookaleczenia (DVD) 17.12 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Kto napisze naszą historię
Kto napisze naszą historię 26.48 zł pozycja dostępna!

Po omacku. KSIĄŻKA + FILM - opis książki:

Dwadzieścia lat po zimnej wojnie James M. Tabor z zacięciemkorespondenta wojennego relacjonuje wyścig do wnętrza Ziemi. Jego bohaterowie - Amerykanin Bill Stone i Ukrainiec Aleksander Klimczuk - większą część zawodowego życia poświęcili odkryciunajgłębszej jaskini. Sam wyścig jest zarówno mozolną podróżąw głąb znanego nam świata, dosłownym odkopywaniem kolejnegometra zawalonych korytarzy, jak i zapierającą dech w piersiachjazdą w dół niebotycznych studni. W tle rozpadają się związki,giną ludzie, rozpoczynają się i kończą wojny. Pozostaje obsesyjnewręcz pragnienie bycia pierwszym na dnie świata. Mylilisię zwolennicy teorii płaskiej Ziemi i mylili się ci, którzyprzedwcześnie opłakiwali zmierzch epoki odkrywców. Wraz z nadejściemtrzeciego milenium stało się jasne, że jeszcze jednomiejsce czeka na swoich odkrywców: najgłębsza jaskinia na Ziemi. Superjaskinia. Jedyne na świecie wydanie z przedmowami Aleksandra Klimczuka, Macieja Kuczyńskiego, Billa Stone a i mapą obusystemów Cheve oraz Krubery.

Jeśli wydawało wam się, że czasy wielkich odkryć geograficznych definitywnie się skończyły, to jesteście w błędzie, ale jest to niewiedza w pewnym sensie usprawiedliwiona: najwybitniejsi współcześni eksploratorzy realizują bowiem swoje pasje kilometr pod ziemią i w całkowitej ciemności. Fascynująca książka Jamesa Tabora pozwala rozjaśnić nieco mrok spowijający osiągnięcia grotołazów i nurków zdobywających najgłębsze jaskinie świata - miejsca z piekła rodem.

Unikalne materiały filmowe składające się na ponad dwie godziny czystej speleologii z najgłębszej znanej ludzkości jaskini. W 2003 r. wyprawa Denisa Prowałowa i Cavexu pogłębiła Kruberę do 1 710 metrów. Rok później Jurij Kasjan, Emil Wasz i Katja Miedwiediewa stanęli na dnie świata poniżej granicy 2 000 metrów. Film z udziałem Olega Klimczuka o wyprawie do Krubery sąsiaduje z ponad godzinnym materiałem Marcusa Taylora obrazującym wysiłki jego ojca - Aleksandra Klimczuka w tej jaskini. Ojciec i syn do dzisiaj nie rozmawiają ze sobą.

Książka „Po omacku. KSIĄŻKA + FILM” - oprawa twarda - Wydawnictwo Mayfly. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2003 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""