pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pluto 5

Autor książki:

Osamu Tezuka, Naoki Urasawa

Dane szczegółowe:
Wydawca: HANAMI
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788365520708
ISBN: 978-83-6552-070-8
Data: 2021-12-22
28.70 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Współtwórca: Takashi Nagasaki; Koordynacja: Macoto Tezka; Współpraca Tezuka Productions.

Najnowocześniejsze roboty na Ziemi giną jeden po drugim. Nic i nikt nie jest w stanie tego powstrzymać. Mimo że pojawiają się kolejne elementy układanki, wszystko okazuje się znacznie bardziej skomplikowane niż się początkowo wydawało. Kto za tym wszystkim stoi i kto kim kieruje
PLUTO to seria obsypana licznymi nagrodami na całym świecie. Ten fenomen można łatwo wytłumaczyć. Za, sprawnie napisaną i świetnie narysowaną, opowieścią o robotach kryje się historia o nietolerancji i ludzkim okrucieństwie - tym co, niestety, bez względu na czas i miejsce, prawdopodobnie nigdy całkowicie nie zniknie.

Atom Żelaznoręki to jedno z nieśmiertelnych dzieł japońskiej sztuki komiksowej, stworzone przez nieodżałowanego mistrza Osamu Tezukę, którego zawsze podziwiałem. Dzieło porywa pokolenia czytelników od momentu powstania w 1950 roku do dziś. Praca nad PLUTO była dla mnie okazją, aby tchnąć nowego ducha w komiks Atom Żelaznoręki: Największy robot na Ziemi, utwór, który wzruszał mnie, gdy byłem dzieckiem.

Naoki Urasawa
Po śmierci Osamu Tezuki nie ma japońskiej mangi. Był Leonardem Da Vincim, Goethem i Dostojewskim świata komiksu. Naoki Urasawa i ja nie chcieliśmy, aby osiągnięcia Tezuki odeszły w niepamięć, dlatego w 2003 roku, w okrągłą rocznicę urodzin głównego bohatera, z jego sztandarowego dzieła - Atoma Żelaznorękiego, stworzyliśmy remake epizodu pod tytułem: Największy robot na Ziemi.

Jakim człowiekiem był Osamu Tezuka Co takiego chciał przekazać
Tym, których zainteresował PLUTO, polecam też pozostałe komiksy Osamu Tezuki.

Takashi Nagasaki
Osamu Tezuka (1928-1989) uważany jest za ojca japońskiego komiksu (czasami zwany jest nawet Bogiem Mangi). Człowiek wszechstronny, z wykształcenia lekarz. Trudno wymienić twórcę z Kraju Kwitnącej Wiśni, który nie inspirowałby się jego dziełami. Nie sposób też wyliczyć wszystkich znanych tytułów, jakie stworzył, ale do najbardziej rozpoznawalnych należą Atom Żelaznoręki, Black Jack, Król Dżungli oraz Budda. Jego imię nosi jedna z najbardziej prestiżowych nagród japońskiego przemysłu komiksowego. W Takarazuce mieści się Muzeum Osamu Tezuki.

Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria YAWARA! - opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł - MONSTER, 20th Century Boys i PLUTO. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro tomo (autora Akiry).

Książka "Pluto 5" - Osamu Tezuka, Naoki Urasawa - oprawa miękka - Wydawnictwo HANAMI. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2021 r. Cena 28.70 zł. Zapraszamy na zakupy!