pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pisklak

Autor książki:

Zuzanna Orlińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x192 mm
EAN: 9788310134769
ISBN: 978-83-1013-476-9
Data: 2019-04-10
23.55  31.90  8.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

To najtrudniejsze lato w niedługim jeszcze życiu Klary. Na świat przychodzi jej ciężko chory brat, bezbronny jak pisklę, które wypadło z gniazda, ojciec i matka są pogrążeni w rozpaczy, a do ruin pobliskiego domu wprowadzają się dwaj tajemniczy chłopcy opuszczeni przez rodziców. Czy w chwili próby dziewczyna będzie umiała dokonać właściwego wyboru?
Ta poruszająca powieść o dojrzewaniu - do miłości, lecz także do odpowiedzialności i odwagi - została wyróżniona w 20. edycji Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.

Zuzanna Orlińska - absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, pisarka, ilustratorka, laureatka nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów (2013), mama Szymona i Julka. Jest autorką Matki Polki i Pisklaka wyróżnionych w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, Ani słowa o Zosi (II nagroda w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren) i Cierpień sięciolatka. Za Starego Noego otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Ze starszym synem dzieli pasję historyczną, która dała początek powieściom Detektywi z klasztornego wzgórza oraz Z Bożej łaski Jadwiga, król. Z kolei wyróżniony w konkursie Polskiej Sekcji IBBY (2017) Biały teatr Panny Nehemias napisała dla siebie samej, dwunastoletniej w 1984 roku.

Wanda Orlińska (ur. 1942 - zm. 2017) - uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Jana Marcina Szancera na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmowała się ilustracją książkową, a także malarstwem sztalugowym oraz grafiką użytkową. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Berlinie, Stuttgarcie, Bratysławie, Belgradzie, Londynie. Przez lata współpracowała z większością polskich oficyn publikujących literaturę dla dzieci i młodzieży. Jej ilustracje dla młodszych odbiorców to zazwyczaj delikatne i pełne subtelnego humoru akwarele, dla starszych - sugestywne szkice piórem i tuszem, które wyróżnia dynamiczna kreska. Artystka szczególnie ceniła realistyczne środki wyrazu, a jej pogodne portrety dzieci i zwierząt należą do najbardziej rozpoznawalnych w polskiej grafice wydawniczej. Zilustrowała kilkadziesiąt książek, w tym wiele pozycji z serii Poczytaj mi, mamo.

Książka "Pisklak" - Zuzanna Orlińska - oprawa twarda - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r. Cena 23.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]