pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Jestem - okładka książki
Jestem pozycja dostępna
»
»
»
Pieśni starej kobiety
książka:

Pieśni starej kobiety

Dane szczegółowe:
Wydawca: Brama
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 635 s.
Wymiar: 247x163 mm
EAN: 9788385990079
ISBN: 978-83-8599-007-9
Data: 2016-05-10
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Pieśni starej kobiety - Maria Kuniak - opis książki:

Ktoś idzie wiejską drogą, jeszcze przez chwilę postrzega świat takim, jak go widział wcześniej, lecz coraz bardziej dociera do niego - zmiana... Zmiana, która dokonała się niezauważalnie. Znika podział na przedmiot i podmiot widzenia. One zlewają się w jedno. Drzewa mówią. Zwierzęta przemawiają, a zmysły otwierają się na nowe wymiary.

Niewidzialne góry Helikonu z muzami wyłaniają się z mgły i zapomnienia. Rodzi się poezja natchniona - współbrzmiąca z dokonaniami pitagorejczyków, gdyż liczby są sercem tej poezji. W formie emocjonalnej zaś odnosi się do tradycji proroków.

Zmęczona i poturbowana dusza spogląda na swój dom - życie ziemskie i pozwala wypowiadać się Ziemi, Słońcu jak i wszelkiemu stworzeniu. Najbardziej opiekuńczy Duch święty przedstawia swoje troski, podobnie jak Bóg martwiący się o los swoich dzieci. Aniołowie na kartach tej poezji krzątają się wśród swoich obowiązków. Zostaje przywrócona więź między Niebem i Ziemią, i dla wielu z nas słowa tej poezji mogą stać się pokarmem.

Książka „Pieśni starej kobiety” - oprawa twarda - Wydawnictwo Brama.

Książka posiada 635 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pieśni starej kobiety"