pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Piękna Litera. uncjała italika

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788373547551
ISBN: 978-83-7354-755-1
Data: 2018-03-02
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Piękna Litera nie jest w swym założeniu kompendium wiedzy o kaligrafii. W prostej, minimalistycznej formie nawiązuje do klasycznych podręczników kaligrafii. Fani albumowych wydań nie znajdą tu nic dla siebie. Miłośnicy pięknej klasycznej litery mogą liczyć na kilka cennych wskazówek - jak pracować z literą, gdy nie ma się możliwości uczestniczenia w zajęciach, jak unikać błędów, jak nauczyć się je dostrzegać, jak ćwiczyć.

Tego wszystkiego dowiedzą się czytelnicy na podstawie dwóch krojów: uncjały oraz italiki. Planowane są kolejne części, kaligrafia bowiem to piękna historia rozwoju kultury zawarta w pięknej formie litery.

ARDZO WAŻNA UWAGA. Proszę się nie dziwić, jeżeli po otwarciu egzemplarza zobaczycie goły grzbiet z widocznym szyciem, to był zamierzony cel. Już wyjaśniamy, dlaczego? Książka "Piękna Litera" oprawiona jest w specjalną oprawę, zwaną broszurą szwajcarską. Cecha charakterystyczna takiego rodzaju oprawy to otwarty grzbiet i umocowanie okładki tylko do tylnej części bloku książki. Dzięki temu rozwiązaniu można zobaczyć łączenie składek, które, podobnie jak w książce dawnej, są szyte i tworzą dekoracyjne "zwięzy". Oprawa taka jest bardzo estetyczna i trwała dzięki dodatkowemu klejeniu...

Książka "Piękna Litera. uncjała italika" - Ewa Landowska, Barbara Bodziony - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]