pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Piękna Litera

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 190 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788373546042
ISBN: 978-83-7354-604-2
Data: 2017-10-16
57.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Zgodnie z zapowiedzią autorek, trwają prace nad drugą częścią pierwszego polskiego podręcznika do kaligrafii "Piękna Litera". Nie jest tajemnicą, że znajdą się w nim opracowywane aktualnie: minuskuła karolińska oraz copperplate script (kursywa angielska).

W pierwszej części "Pięknej Litery" jej użytkownicy mogli zapoznać się z uncjałą oraz italiką, które dają podwaliny dla wykrystalizowania się minuskuły karolińskiej (z uncjały) i kursywy angielskiej (z italiki).

W ten sposób w dwóch częściach zawarty zostanie niemały kawałek historii pisma, obejmujący okres od VI do XVII w. W ciągu historycznym wygląda on następująco: uncjała - minuskuła karolińska - italika - copperplate script.

Naturalnie, te dwa tomy razem nie wyczerpują tematu historii kaligrafii łacińskiej, a jedynie zarysowują ją na podstawie najważniejszych i nadających kierunek stylów w historii pisma. Planowane kolejne części będą uzupełniać te luki, tymczasem przyjrzyjmy się bliżej minuskule karolińskiej, z której do dziś czerpiemy pełnymi garściami projektując kolejne kroje pism oraz kursywie angielskiej, z której wykształciło się pismo elementarzowe, nauczane w szkołach powszechnych.

Książka "Piękna Litera" - Ewa Landowska, Barbara Bodziony - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec. Książka posiada 190 stron i została wydana w 2017 r. Cena 57.44 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]