pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości

Autor książki:

Beate Rygiert

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788367262736
ISBN: 978-83-6726-273-6
Data: 2022-07-22
35.61 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Porywająca opowieść o jednej z największych wirtuozek wszech czasów.

Lipsk, 1835 rok: szesnastoletnia pianistka Clara gra przed pełną salą. Od pięciu miesięcy jest na tournée. Towarzyszy jej ojciec. To, co wydaje się harmonijną współpracą, w rzeczywistości jest dla dziewczyny piekłem. Apodyktyczny Friedrich Wieck traktuje życie i karierę córki jak dochodowy projekt. Sytuacja się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że Clara jest zakochana w dawnym uczniu ojca, Robercie Schumannie - nowatorskim kompozytorze, którego pan Wieck ceni jako artystę, ale zupełnie nie szanuje jako człowieka. Kiedy więc okazuje się, że ktoś taki miałby zaprzepaścić jego wieloletnie starania, zabrania młodym się spotykać. Ale Clara postanawia walczyć o tę miłość i prawo do kształtowania własnego życia. Z biegiem czasu jednak nie jest już pewna, czy przyszłość z Schumannem to spełnienie jej marzeń, czy jedynie przejście z zależności od jednego mężczyzny w zależność od drugiego. Czy wielki talent i jeszcze większa miłość do muzyki pozwolą Clarze odrzucić konwenanse epoki i mimo licznych głosów sprzeciwu występować na najważniejszych europejskich scenach
Beate Rygiert - niemiecka pisarka, scenarzystka oraz reżyserka filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Studiowała teatrologię, muzykologię i literaturę włoską na uniwersytetach w Monachium i Florencji, a także produkcję filmową na Nowojorskiej Akademii Filmowej. Za swoją twórczość została uhonorowana m.in. Würth-Literaturpreis (2002) i Literacką Nagrodą Corine (2011).

Książka "Pianistka. Clara Schumann i muzyka miłości" - Beate Rygiert - oprawa miękka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2022 r. Cena 35.61 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.