pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Peterkin & Brokk: Księga Czterech
Tytuł książki:

Peterkin & Brokk: Księga Czterech

Autor książki:

Grzegorz Gajek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Genius Creations
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379952779
ISBN: 978-83-7995-277-9
Data: 2019-05-10
24.52  39.99  15.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Peterkin & Brokk: Księga Czterech - opis książki:

Bycie niziołkiem w szeregach policji to nie jest bajka. Odo Peterkin przekonuje się o tym niemal każdego dnia służby. Znosi jednak uszczypliwe komentarze elfów, ludzi i krasnoludów, gdyż tym, co sprawia mu największą przyjemność, jest rozwiązywanie skomplikowanych zagadek kryminalnych.

Tuur Brokk jest na pierwszy rzut oka przeciwieństwem Peterkina. To uosobienie idealnego policjanta. Krasnolud, weteran wojenny, bokser i postrach przestępczego świata, jak również, o czym wie niewielu, poeta i niepoprawny romantyk.

Pierwszym wspólnym zadaniem Odona i Tuura jest wyjaśnienie tajemniczej śmierci znanego muzyka Viventa Rossiego. Na ich drodze staje armia ożywieńców, powołana do życia w czasach Wielkiej Wojny, magowie i wilkołaki, dziennikarze i eugenicy, a nawet, o zgrozo, dziewki wszeteczne! A to bynajmniej nie koniec niespodzianek?
Z daleka detektyw Peterkin i śledczy Brokk przypominają najsłynniejszy tandem literackich detektywów XIX stulecia z opowiadań Artura Conan Doyle a. Kiedy jednak przybliżyć lupę, na plan pierwszy wychodzą nie podobieństwa, ale te wszystkie smakowite różnice, które sprawiają, że ich śledztwa są tak intrygujące.

Michał Cetnarowski, publicysta, redaktor Nowej Fantastyki, autor zbioru opowiadań Bestia najgorsza

Książka "Peterkin & Brokk: Księga Czterech" - Grzegorz Gajek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Genius Creations. Książka posiada 472 stron i została wydana w 2019 r. Cena 24.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]