pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pendereccy. Saga rodzinna

Autor książki:

Krzysztof Penderecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788308052310
ISBN: 978-83-0805-231-0
Data: 2013-12-03
39.40 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kiedy wysłał trzy utwory na Konkurs Młodych organizowany przez Związek Kompozytorów Polskich, zdobył wszystkie trzy nagrody.

Jest jednym z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Całe życie poświęcił muzyce, ale, jak twierdzi, jego największą miłością są... drzewa.

Krzysztof Penderecki z okazji swoich 80. urodzin obdarowuje czytelników wyjątkowym prezentem: autobiografią, w której ukazuje się od bardziej prywatnej strony, dotychczas pozostającej w ukryciu. Oczywiście ci, którzy chcieliby prześledzić muzyczną drogę mistrza, również nie będą zawiedzeni, jednak ta książka to przede wszystkim Krzysztof Penderecki pośród rodziny, przyjaciół, w Lusławicach, wśród drzew i dźwięków.

Jego babcia była Ormianką, a dziadek Niemcem. Ojciec i dziadek fascynowali się grecką literaturą i kulturą, dlatego Penderecki przyznaje się do wychowania w tradycji śródziemnomorskiej. Autor wspomina młodość: studia, przyjaźnie, pierwsze sukcesy, początek drogi do międzynarodowej sławy. Książka zawiera też odpowiedzi na wiele pytań, które odkryją, jaki jest Krzysztof Penderecki dla bliskich i przyjaciół, uczniów i kolegów, co myśli o swoim życiu i drodze, jaką przebył, komu zawdzięcza sukces, co najbardziej w życiu ceni, jak i kiedy wypoczywa, czy lubi spotkania z ludźmi, a kiedy potrzebuje samotności.

Książka "Pendereccy. Saga rodzinna" - Krzysztof Penderecki - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2013 r. Cena 39.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.