pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Pedagogika alternatywna New Age. Propozycje pedagogicznej koncepcji osobowości i wychowania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2001
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788371749087
ISBN: 83-7174-908-2
Data: 2005-03-17
20.11  24.75  4.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Pedagogika alternatywna New Age. Propozycje pedagogicznej koncepcji osobowości i wychowania - Maria W. Poznańska - opis książki:

Książka zawiera analizę i interpretację pedagogiczną nowego zjawiska, jakim jest szeroko rozumiany ruch New Age, szczególnie propozycji z zakresu wychowania propagowanych przez ten ruch. W twierdzeniach objętych ideologią New Age istnieje szereg niekonsekwencji wynikających z wieloznaczności zawartych w tekstach związanych z ruchem, które domagają się eksplikacji w języku dyskursywnym. Autorka jest świadoma kontrowersyjnego charakteru treści tej publikacji, szczególnie w kwestii rozumienia podmiotu wychowania - osoby ludzkiej, ale wziąwszy pod uwagę fakt, że "nowa duchowość” jest faktem, który zaistniał, trwa, a nawet - jak twierdzą jego przeciwnicy - przypuszcza atak, kwestionując szereg wartości uznawanych dotychczas przez kulturę zachodnią, wskazuje na konieczność refleksji nad ewentualnymi konsekwencjami w procesie wychowania człowieka.

Książka „Pedagogika alternatywna New Age. Propozycje pedagogicznej koncepcji osobowości i wychowania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 132 stron i została wydana w 2001 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pedagogika alternatywna New Age. Propozycje pedagogicznej koncepcji..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Religia. Encyklopedia PWN. Tom - okładka książki
Religia. Encyklopedia PWN. Tom 2 Tadeusz Gadacz, Bogusław Milerski (red.)