pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Paulina, córka Ewy Felińskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Nasza Przyszłość
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788361146209
ISBN: 978-83-6114-620-9
Data: 2009-12-18
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Patrzymy na świętych jak na niedościgłe wzory - nie dla nas, bo za trudne, zbyt wymagające. Wydaje nam się, że całe ich życie było niezwykłe, inne od naszego. Dzięki tej książce możemy niemal dosłownie ,,wejść" do domu rodzinnego jednego z nich, abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, poznać jego rodziców, rodzeństwo i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to właśnie tam zaczęła się jego świętość. Publikacja zawiera obszerną korespondencję jego najstarszej siostry, Pauliny, z zesłaną na Sybir matką, a także wspomnienia samego świętego. Pozwala to czytelnikowi zajrzeć bezpośrednio w umysły i serca rodziny Felińskich, przekonać się jak kształtowane były ich charaktery, świadomość religijna i miłość do Boga. Może odnajdziemy tu drogę do własnej świętości...


,,Dziś, kiedy z jednej strony życie religijne i narodowe ześrodkowało się głównie w ognisku domowym, z drugiej zaś, kiedy bezbożność i materializm nastają całą siłą na obalenie chrześcijańskiej rodziny, posłannictwo kobiety staje się wyjątkowo ważnym, rozstrzygającym niemal, gdyż od matki to przede wszystkim moralna wartość, a więc i los przyszłych pokoleń zależy."


abp Z. Szczęsny Feliński

Książka "Paulina, córka Ewy Felińskiej" - abp Zygmunt Szczęsny Feliński - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Nasza Przyszłość. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2009 r.