pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Patologia i kultura Tom I-IV. PAKIET
Tytuł książki:

Patologia i kultura Tom I-IV. PAKIET

Autor książki:

Maria Krystyna Wierzbicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wierzbicka Maria Krystyna
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Wymiar: 213x264 mm
EAN: 9788394500047
ISBN: 978-83-9450-004-7
Data: 2017-06-09
61.69  90.00  28.31 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Patologia i kultura Tom I-IV. PAKIET - Maria Krystyna Wierzbicka - opis książki:

Ze wstępu:
Tekst, który pojawi się na początku tego zbioru, napisałam na przełomie lat 1994/1995, po śmierci Ojca. Czytałam wówczas jego Wspomnienia i pośród wielu rzeczy, które mnie uderzyły, zastanowiła mnie również ich drobiazgowość. Pomyślałam, że ja spróbuję napisać o swoim życiu inaczej: bardzo krótko, tylko to, co najważniejsze, z poszanowaniem czasu czytelnika.

Powstał tekst niezwykle emocjonalny, gdzie ze szczeliny otwartej przez smutek wypłynęła żałoba po moich Psach. Rzeczywiście zwięzły na dwudziestu czterech stronach. Późniejsze życie zaczęło zagęszczać się w mroku: umarły dwa ostatnie psy: Zadra i Shy, zmarła Matka, odeszłam z pracowni malarskiej i rozstałam się z Jankiem, nie wygrałam batalii o jego zdrowie. Rzeczywistość powoli stawała się nie do udźwignięcia, coraz więcej miejsca wypełniała fantastyka, uciekłam w świat psychozy. Spędziłam pięć miesięcy w szpitalu psychiatrycznym, przeżyłam lata depresji. W tej pustyni, gdy z upartym trudem przebijałam się przez dzień od rana do wieczora, ratunkiem były książki, później pies. Przeczytałam wiele biografii: taterników, naukowców, malarzy, pisarzy, filmowców, lekarzy, księży. I powoli zaczęła świtać w mojej głowie myśl, że przecież taśma mojego życia też jest interesująca. Że można coś uszczegółowić, coś dodać do tekstu, który już powstał. Ustawiczne zmaganie się z rzeczywistości z wyobraźnią, siły ze słabością, patologii - która była we mnie i w otoczeniu - z wyrafinowaną kulturą. Światło, cień, Dobro, zło, ciekawe.

Postanowiłam spróbować dać świadectwo tej walce, temu obrazowi - barwnej gąsienicy zaatakowanej przez mrówki - który nieraz przesuwał mi się przed oczyma. I to jest właśnie ta próba.

Książka „Patologia i kultura Tom I-IV. PAKIET” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wierzbicka Maria Krystyna. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2017 r. Cena 61.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Patologia i kultura Tom I-IV. PAKIET"
Produkty podobne:
Obrazy świata kultury - okładka książki
Obrazy świata kultury Sławomir Łodziński, Jan J. Milewski, Jerzy Zdanowski (red.)
Niestrudzony Sługa Prawdy - okładka książki
Niestrudzony Sługa Prawdy Zofia J. Zdybicka USJK, Andrzej Maryniarczyk SDB, Mirella Nawracała-Urban (red.)
Moje życie (+ CD) - okładka książki
Moje życie (+ CD) Janusz Gajda
Mozaika rodzinna - okładka książki
Mozaika rodzinna Maria Diatłowicka