pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pasterze i tancerze

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dwie Siostry
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 22 s.
Wymiar: 140x170 mm
EAN: 9788365341808
ISBN: 978-83-6534-180-8
Data: 2018-03-23
Cena wydawcy: 19.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Trzeci tom trzyczęściowej serii, która wprowadzi najmłodszych w świat form i kolorów.

Czy sarny boją się ludzi? Czyje to ręce? Gdzie idą te byki i krowy? Czy małych kóz jest najwięcej? I o czym krokodyl mówi do sowy?
Dla dzieci rocznych i starszych. Dynamiczne ilustracje mogą stanowić pretekst do układania historii czy nauki liczenia. W książce wykorzystano prehistoryczne rysunki i malowidła naskalne.

Książki uwzględniają kolejne etapy rozwoju dzieci. W pierwszej części znajdziemy proste kontrastowe ilustracje, w drugiej pojawiają się szczegóły, a w trzeciej - kolor i złożone kompozycje.

Wszystkie wykorzystane przez autorkę motywy pochodzą z autentycznych prehistorycznych malowideł i petroglifów z całego świata. Najstarsze z nich mają 25 tysięcy lat.

Pierwsze obrazy dostarczą rodzicom i dzieciom pretekstu do wspólnego odgadywania kształtów, nazywania zwierząt czy układania opowieści. Poprzez zapoznawanie najmłodszych z najdawniejszą ludzką twórczością pomogą rozwijać ich wrażliwość na sztukę.

Projekt publikacji został nagrodzony nagrodą główną w zorganizowanym przez Instytut Książki konkursie TRZY/MAM/KSIĄŻKI.

Książka "Pasterze i tancerze" - Joanna Merkuria Czerwińska - oprawa twarda - Wydawnictwo Dwie Siostry. Książka posiada 22 stron i została wydana w 2018 r.