pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Paryska kochanka. Wielkie Litery

Autor książki:

Catherine Hewitt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788366718814
ISBN: 978-83-6671-881-4
Data: 2020-12-12
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka wydana w serii Wielkie Litery - w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących.

Prawdziwa historia Valtesse de la Bigne - XIX-wiecznej kurtyzany, która swoim wdziękiem potrafiła oczarować każdego mężczyznę
Valtesse de la Bigne była słynną XIX-wieczną kurtyzaną, która podbijała paryskie salony. Modelka Maneta i muza Zoli uwieczniona w skandalicznej powieści "Nana", na stałe gościła w kolumnach plotkarskich. Mówi się, że uwiodła przyszłego króla Edwarda VII i Napoleona III, a żaden mężczyzna nie mógł oprzeć się jej urokowi.

Jednak hrabina ukrywała przed wszystkimi wstydliwy sekret - swoje pochodzenie. Urodziła się w skrajnej nędzy w paryskim zaułku, gdzie od najmłodszych lat doświadczała głodu. Dzięki niezwykłej urodzie i sprytowi szybko zrozumiała, że droga na szczyt wiedzie przez alkowy wpływowych mężczyzn.

Biografia autorstwa Catherine Hewitt to historia niezwykłej kobiety, która mimo niskiego urodzenia, zawsze mierzyła wysoko. Sposoby, jakimi się posługiwała by zdobyć sławę i bogactwo, zaskakują do dziś i bez wątpienia zawstydziłyby niejedną współczesną celebrytkę.

Książka "Paryska kochanka. Wielkie Litery" - Catherine Hewitt - oprawa miękka - Wydawnictwo Kobiece. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2020 r.