
Dane szczegółowe: | |
Wydawca: | Astrum |
Rok wyd.: | 2025 |
Oprawa: | twarda |
Ilość stron: | 420 s. |
Wymiar: | 145x205 mm |
EAN: | 9788382984491 |
ISBN: | 978-83-8298-449-1 |
Data: | 2025-05-20 |
Opis książki:
Nowo wybrany papież Robert Francis Prevost, który przyjął imię Leon XIV już od pierwszych chwil swojego pontyfikatu wzbudził zainteresowanie i nadzieję wśród wiernych na całym świecie. Jego spontaniczność, otwartość i serdeczność, a także pełne głębokiej duchowości homilie przyciągają uwagę zarówno katolików, jak i ludzi spoza Kościoła.
Powieść biograficzna ?Leon XIV: Nadzieja na nowe? to wyjątkowa historia o człowieku, który przeszedł długą i pełną wyzwań drogę - od skromnego chłopca z przedmieść Chicago, przez posługę zakonną i misje w Peru, aż po papieża Kościoła katolickiego. Książka nie tylko szczegółowo ukazuje jego biografię, ale także wprowadza czytelnika w atmosferę współczesnego Watykanu, pełnego intryg, nadziei i wyzwań. Dzięki dynamicznej i inspirującej narracji, czytelnik odkryje nieznane aspekty życia papieża Leona XIV - jego zmagania z trudnościami, walkę o reformę Kościoła i głębokie przekonanie o potrzebie powrotu do chrześcijańskich wartości. Przez pryzmat wydarzeń z przeszłości poznajemy człowieka pełnego pokory i miłości, który staje się symbolem odnowy i jedności. Książka w mistrzowski sposób łączy elementy biograficzne, religijne i refleksyjne, tworząc fascynujący portret człowieka wiary i lidera. Zamykająca książkę homilia, wygłoszona przez Leona XIV tuż po wyborze na papieża, podkreśla najważniejsze wartości, jakie niesie jego pontyfikat: pokój, jedność i nadzieję. To lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć znaczenie odnowy Kościoła w XXI wieku.
?Leon XIV: Nadzieja na nowe? to nie tylko historia pontyfikatu - to inspiracja do refleksji nad własną wiarą i odpowiedzialnością za przyszłość wspólnoty chrześcijańskiej. Czy jesteś gotów poznać człowieka, który pragnie być papieżem wszystkich ludzi?Przekonaj się, dlaczego Leon XIV już dziś nazywany jest ?Papieżem Nadziei?.
O autorze:
Lech Tkaczyk, urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich z zakresu marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor licznych książek, w tym poezji, literatury dla dzieci oraz publikacji z zakresu komunikacji międzyludzkiej i zdrowego stylu życia. Jego twórczość łączy wiedzę z różnych dziedzin, inspirując czytelników i skłaniając ich do głębszej refleksji.
Zapraszam do lektury!
Format A5,oprawa twarda,stron 420
Książka "Papież Leon XIV. Nadzieja na nowe" - Lech Tkaczyk - oprawa twarda - Wydawnictwo Astrum. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2025 r.