pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Paniusia

autor: Lucy Lech

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
Wymiar: 144x206 mm
EAN: 9788378052388
ISBN: 978-83-7805-238-8
Data: 2012-11-21
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Paniusia - Lucy Lech - opis książki:

Wokół tytułowej Paniusi i jej męża, jowialnego fiakra z górskiego uzdrowiska oraz przypadkowo z nimi związanego starszego mężczyzny rozwija się barwny wachlarz postaci i wydarzeń przywoływanych w opowieściach sięgających niekiedy ponad pół wieku wstecz, kiedy indziej wchodzących na karty książki wprost z codzienności, splątanych, dziejących się na ogromnych obszarach - od biednej podgórskiej wsi po Francję czy Włochy, od miasteczka gdzieś w Polsce po Amerykę. Zawiązują się niespodziewane intrygi, toczą się ludzkie losy, sukcesy, porażki, samotność i miłość. Warto dać się porwać temu potokowi wartkiej akcji, żywych postaci, znakomitych obserwacji obyczajowych, humoru i zwykłego ludzkiego ciepła.

Paniusię zainicjowało spotkanie z kobietą poznaną po moim wypadku samochodowym, której fizjonomią, mocnym charakterem i życiową umiejętnością przystosowania się do sytuacji obarczyłam moja bohaterkę. Sama akcja i wydarzenia powstały w moim fantazjującym umyśle.

Kiedy mój mąż zachorował, tylko w szpitalu, już nieprzytomnemu, czytałam do ucha pisane do niego nocą listy. Kiedy odszedł zarzuciłam pisanie na długie lata.

Książka „Paniusia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza.

Książka posiada 314 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Paniusia"
Lucy Lech - autor m.in.:
Ona i Antypody - okładka książki
Ona i Antypody Lucy Lech;