pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Panie, naucz nas modlić się! Antologia tekstów o modlitwie jako kształtowaniu życia na wzór Jezusa z Nazaretu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kontrast
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 137x207 mm
EAN: 9788362793358
ISBN: 978-83-6279-335-8
Data: 2020-12-12
43.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Modlitwa nie jest dodatkiem zakłócającym czystość krytycznego poznania, ale jest podstawowym warunkiem autentycznego rozumienia w sensie dzisiejszej hermeneutyki, która postuluje bycie współczesnym tekstowi i współmyślenia z tekstem.

J. Ratzinger, Patrzeć na Przebitego
Dla kogo Chrystus jest przyjacielem i wielkodusznym przewodnikiem, ten wszystko potrafi znieść. Widzę wyraźnie, że jest wolą Boga, abyśmy jeśli chcemy podobać się Bogu i otrzymywać odeń wielkie faski, otrzymywali je za pośrednictwem Najświętszego Człowieczeństwa Chrystusa, w którym nieskończony Bóg, jak sam powiada, znajduje upodobanie. Jeśli chcemy, aby niezmierzony Bóg ukazał nam swe tajemnice, powinniśmy wchodzić przez tę właśnie bramę. Nie należy szukać innej drogi, nawet jeśli kto osiągnął szczyty kontemplacji. Tą drogą idzie się pewnie i bezpiecznie. Od Pana i przez Pana otrzymujemy wszelkie dobra. On naszym Nauczycielem. Poza Nim nie znajdziemy pełniejszego i doskonalszego wzoru do naśladowania.

Św. Teresa z Avili, Księga zmiłowań Pańskich

Książka "Panie, naucz nas modlić się! Antologia tekstów o modlitwie jako kształtowaniu życia na wzór Jezusa z Nazaretu" - oprawa twarda - Wydawnictwo Kontrast. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2020 r. Cena 43.11 zł. Zapraszamy na zakupy!