pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pan Samochodzik i złota rękawica

Autor książki:

Zbigniew Nienacki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 374 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788377919262
ISBN: 978-83-7791-926-2
Data: 2018-03-05
Cena wydawcy: 29.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pan Samochodzik i z3ota rekawica jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako jedenasta część do piętnasto-tomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Fabuła kryminalna zawiązuje się tym razem na jachcie Pana Samochodzika za sprawą tajemniczej dziewczyny o imieniu Bajeczka, która pojawia się i znika, pozostawiając po sobie przemalowaną na złoty kolor rękawicę. Choć pan Tomasz przybył na Mazury, aby żeglować śladami nieznanego mazurskiego poety ludowego, rodząca się intryga zgotuje mu wiele nieprzewidzianych przygód. Zaprowadzi go na plan filmowy, gdzie przyjdzie mu poznać sławnego aktora Simona Templera i znanego pisarza kryminałów Billa Arizonę, pozwoli wyjaśnić porwanie pięknej aktorki, każe zdemaskować szykujące się morderstwo, wreszcie umożliwi wyjaśnić tajemnicę niemieckiego rycerza ze złotą rękawicą, o którym pisał niegdyś ludowy poeta.

W 1991 roku na motywach powieści został nakręcony film fabularny pod zmienionym tytułem Lataj1ce machiny kontra Pan Samochodzik.

Książka "Pan Samochodzik i złota rękawica" - Zbigniew Nienacki - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 374 stron i została wydana w 2018 r.