pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Pan Paluszek

Autor książki:

Kinga Grabowska-Bednarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bosz
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 44 s.
Wymiar: 180x180 mm
EAN: 9788375762563
ISBN: 978-83-7576-256-3
Data: 2015-07-03
13.66  19.90  6.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Był sobie chłopiec, który bardzo lubił malować farbami. A ponieważ często zapominał o umyciu rączek, wszędzie zostawiał odciski kolorowych paluszków. Na drzwiach do łazienki, na stole, na ścianie w kuchni, w ulubionej książeczce - paluszki były dosłownie wszędzie! Mamie chłopca bardzo podobały się obrazki, które malował chłopiec, ale odciski paluszków - nie bardzo. Pewnego dnia kiedy kolejny raz czyściła ścianę, wpadła na pewien pomysł? Usiadła obok swojego syna i poprosiła, żeby na kartce zrobił odcisk swojego ubrudzonego farbą paluszka. Chłopiec właśnie malował letnie niebo, dlatego paluszkiem zrobił niebieską pieczątkę. Mama wzięła czarny pisak i dorysowała paluszkowi oczka, rączki, nóżki i uśmiechniętą buzię. Potem paluszek dostał kapelusz i parasol.

- Czy wiesz kto to? - zapytała mama.

- To Pan Paluszek! Odpowiedział chłopiec, jakby to było oczywiste.

- A skąd ma parasol? - pytała dalej mama.

- Kupił go w sklepie.

- A dokąd idzie Pan Paluszek?
- Spieszy się na przystanek autobusowy!
Tak powstała pierwsza historia o Panu Paluszku. Od tamtej pory chłopiec często robi odciski palców na kartce i wspólnie z mamą wymyślają przygody Pana Paluszka. Ściany bywają jeszcze brudne, ale coraz rzadziej?
Książeczka w niezwykle ciekawy sposób przedstawia historię tytułowego bohatera - Pana Paluszka. Pan Paluszek gotuje ulubioną zupę, przeprowadza doświadczenie, wyjeżdża na wakacje, świętuje urodziny Pana Rączki, wybiera się do fryzjera, podróżuje po kosmosie... i przeżywa przy okazji wiele niezapomnianych przygód. Oryginalnie napisane i pięknie zilustrowane historie z życia Pana Paluszka zachęcają do poznania bliżej tego wyjątkowego bohatera.

Książka "Pan Paluszek" - Kinga Grabowska-Bednarz - oprawa twarda - Wydawnictwo Bosz. Książka posiada 44 stron i została wydana w 2015 r. Cena 13.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]