pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Położna z Auschwitz / Moje przyjaciółki z Ravensbruck. PAKIET

Autor książki:

Magdalena Knedler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mando
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 736 s.
Wymiar: 210x145 mm
EAN: 9788327731340
ISBN: 978-83-2773-134-0
Data: 2022-11-23
59.53  76.99  17.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Położna z Auschwitz

Przejmująca opowieść o Stanisławie Leszczyńskiej

W piekle obozu koncentracyjnego ocaliła tysiące dzieci.

Do KL Auschwitz trafia kolejny transport więźniarek. Wśród nich jest położna z Łodzi, która na własną prośbę zaczyna pracę w nieludzkich warunkach: bez wody, podstawowych narzędzi medycznych i leków. Porody przyjmuje na piecu przykrytym starą derką. Wielokrotnie ryzykuje życie, przeciwstawiając się rozkazom bezwzględnego Josepha Mengele. Robi wszystko, by chronić dzieci przed okrutnymi eksperymentami. Wspiera młode matki, którym siłą odebrano niemowlęta i wysłano je do Rzeszy. Albo na śmierć

W Auschwitz nie była Stanisławą Leszczyńską. Była Mamą. Była nadzieją.

Położna z Auschwitz to dramatyczna opowieść inspirowana bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej. Polska położna odebrała w Auschwitz ponad 3000 porodów, podczas których nie umarło żadne dziecko, żadna kobieta.

Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej, heroicznej kobiety, która w dramatycznych warunkach obozu koncentracyjnego niosła pomoc kobietom ciężarnym i ich przychodzącym na świat dzieciom, najmniejszym i najbardziej bezbronnym ofiarom KL Auschwitz. Teresa Wontor-Cichy, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Moje przyjaciółki z Ravensbruck

W świecie, gdzie śmierć wydaje się nadzieją, ocalić może tylko przyjaźń

W otoczonym drutem kolczastym obozie zagłady zawiązuje się kobieca więź. Trwalsza od obozowych murów. Silniejsza od brutalnych uderzeń. Maria, Sabina, Bente i Helga każda z nich trafiła do KL Ravensbrck z innego powodu. Każda była inna.

Powieść inspirowana prawdziwymi świadectwami byłych więźniarek.

Książka "Położna z Auschwitz / Moje przyjaciółki z Ravensbruck. PAKIET" - Magdalena Knedler - oprawa twarda - Wydawnictwo Mando. Książka posiada 736 stron i została wydana w 2022 r. Cena 59.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]