pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Oszustwa pamięci

Autor książki:

Julia Shaw

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788324171378
ISBN: 978-83-2417-137-8
Data: 2019-11-19
Cena wydawcy: 39.80 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia.

Dlaczego być może nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś.

Możecie mnie nazwać "hakerką pamięci", bo moja praca polega na włamywaniu się ludziom do pamięci i sprawianiu, że przypominają sobie z ogromnym bogactwem szczegółów zdarzenia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Przekonywałam ludzi, że popełniali przestępstwa, że cierpieli z powodu fizycznego urazu, albo że zostali zaatakowani przez psa... To może wydać się niewiarygodne, ale jest to po prostu starannie zaplanowane wykorzystywanie naukowej wiedzy o pamięci. I choć brzmi to dość groźnie, robię to, by pomóc odkryć, jak poważne mogą być zniekształcenia pamięci?
W Oszustwach pamięci doktor Julia Shaw, psycholog sądowy i światowy autorytet w dziedzinie badań nad pamięcią, prezentuje zdumiewającą różnorodność sposobów, w jakie nasz mózg może być oszukany.

Wspomnienia są naszą najcenniejszą własnością. To one nas tworzą. Tylko że tak naprawdę dalekie są od dokładnego zapisu przeszłości. Każdy z nas przyzna, że nieraz doświadcza luki w pamięci, na przykład wchodzi do pokoju i natychmiast zapomina, po co, albo nagle nie jest w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, którą spotkał dziesiątki razy. A co, jeśli nasza pamięć ma potencjał popełniania znacznie poważniejszych błędów: na granicy czystego zmyślenia i samooszukiwania?

Książka "Oszustwa pamięci" - Julia Shaw - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2019 r.