pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Ortograffiti 7 Matematyka Zeszyt ćwiczeń 2. Szkoła podstawowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: OPERON
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 148 s.
Wymiar: 205x300 mm
EAN: 9788378798811
ISBN: 978-83-7879-881-1
Data: 2021-12-20
44.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis podręcznika:

Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7 mających trudności w uczeniu się.

Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez typ zadań, ich charakter, a także podejście metodyczne zostały dobrane tak, by uwzględniały trudności uczniów i pomagały w ich przezwyciężeniu. Ponadto szczególny nacisk położono na rozwijanie tych umiejętności, które są kluczowe na egzaminie ósmoklasisty .

Układ treści został skorelowany z podstawą programową. Umożliwia to opanowanie umiejętności matematycznych uwzględnionych w podstawie programowej - zawiera działania na liczbach, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne. Na końcu zeszytu znajduje się powtórzenie materiału z klas IV-VII.

Przez każde nowe zagadnienie uczeń jest prowadzony krok po kroku, a każdy rozdział został opracowany w podobny sposób. Taki przebieg zajęć ukazuje logikę i konsekwencję działań matematycznych, co sprzyja przyswajaniu nowego materiału i uczy myślenia matematycznego. Ponadto powtarzalność jest czynnikiem wspierającym uczenie się uczniów z trudnościami.

Akcent na rozwijanie myślenia matematycznego
Krok po kroku prowadzi się ucznia przez jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest umiejętność dowodzenia i argumentacji, ze szczególnym naciskiem na naukę zapisywania dowodów matematycznych przez uczniów.

Zadania w zeszytach zostały tak opracowane, by przygotować ucznia z trudnościami do egzaminu ósmoklasisty.

Podręcznik „Ortograffiti 7 Matematyka Zeszyt ćwiczeń 2. Szkoła podstawowa” - oprawa miękka - Wydawca: OPERON. Cena 44.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.