pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Opowieści niesamowite z Hispanoameryki. Tom 6

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 488 s.
EAN: 9788381962148
ISBN: 978-83-8196-214-8
Data: 2022-05-16
34.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tom 6 serii Opowieści niesamowite, pod redakcją Tomasza Pindla, gromadzi utwory najważniejszych autorów Ameryki hiszpańskojęzycznej z XIX i pierwszej połowy XX stulecia, czyli okresu, kiedy obecność niesamowitości i fantastyki była na owym kontynencie słaba - bądź słabo widoczna. Najwięksi i znani twórcy nie wzięli się jednak znikąd. Już wcześniej odkryto, że niepoważne - jak wielu je wówczas postrzegało - opowieści mogą służyć całkiem poważnym celom.

Pośród opowiadań fantastycznych autorów z Argentyny, Meksyku, Peru czy Nikaragui, w Polsce słabo obecnych lub nieobecnych w ogóle, kulminacyjnymi punktami zbioru są opowieści argentyńskiej pary Adolfo Bioy Casares i Silvina Ocampo - prywatnie małżeństwa, bliskich przyjaciół i współpracowników Borgesa i - można by rzec - ofiar tej bliskości. Borges rzucał bowiem cień na Bioy Casaresa, a oni dwaj - na Ocampo. Obecność Ocampo w tomie jest szczególnie istotna, jej onirycznej, hipnotyzującej twórczości czytelnik polski w zasadzie nie miał okazji poznać. Wybór zamyka obszerne wampiryczne opowiadanie Carlosa Fuentesa, które łamie czasowe ramy antologii - wywodzi się już z naszego stulecia. Nie mogło jednak zabraknąć w tym tomie tego wytrawnego twórcy opowieści grozy.

Książka "Opowieści niesamowite z Hispanoameryki. Tom 6" - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2022 r. Cena 34.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]