pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Opowieść podręcznej

Autor książki:

Margaret Atwood

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788380321717
ISBN: 978-83-8032-171-7
Data: 2017-04-29
26.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet
Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma?
Na podstawie powieści powstał znakomity serial do obejrzenia na SHOWMAX
Fragment:
Czerwoną spódnicę mam podkasaną do pasa, nie wyżej. Poniżej Komendant pieprzy. Pieprzy dolną część mojego ciała. Nie mówię: kocha się ze mną, bo to nie jest to. Kopulacja też nie byłaby właściwym słowem. Kopulacja bowiem zakłada udział dwóch osób, a tu zaangażowana jest tylko jedna. Gwałt też nie oddaje istoty rzeczy: nie dzieje się nic takiego, co byłoby wbrew mojej woli. Wybór był niewielki, ale jakiś tam był, a ja dokonałam właśnie takiego. Dlatego leżę spokojnie i wyobrażam sobie baldachim nad głową. Przypomniała mi się rada, której królowa Wiktoria udzieliła swojej córce: "zamknij oczy i myśl o Anglii". Ale to nie Anglia. Żeby się tylko pospieszył.

Książka "Opowieść podręcznej" - Margaret Atwood - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2017 r. Cena 26.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.