pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Opowiem ci, mamo, co robią auta
Tytuł książki:

Opowiem ci, mamo, co robią auta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28 s.
Wymiar: 200x280 mm
EAN: 9788310127532
ISBN: 978-83-1012-753-2
Data: 2014-11-04
27.40  39.90  12.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Wspaniała książka dla najmłodszych fanów motoryzacji! Jakie samochody pracują w mieście, a jakie na wsi Co kryje w sobie wnętrze samochodu Jakie pojazdy ścigają się po torze wyścigowym, a jakie pracują na placu budowy Dlaczego w warsztacie samochodowym jest taki bałagan Co robią samochody zimą, a co w lecie Gdzie można spotkać najnowsze i najpiękniejsze modele samochodów Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące bogatego świata pojazdów dużych i małych znalazły się w tej niezwykłej książce narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego.

Opowiem ci, mamo, co robią auta to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą jej przetrwać wielokrotne przeglądanie.

Artur Nowicki (ur. 1968) - jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu.

Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

Marcin Brykczyński (ur. 1946) - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W Naszej Księgarni poeta wydał m.in. Białego niedźwiedzia, czarną krowę (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, oraz Skąd się biorą dzieci. Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek Opowiem ci, mamo, co robią mrówki i Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta .

Książka "Opowiem ci, mamo, co robią auta" - Artur Nowicki, Marcin Brykczyński - oprawa twarda - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 28 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.40 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Artur Nowicki, Marcin Brykczyński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Rok w lesie - okładka książki

Rok w lesie

Emilia Dziubak
Narodziny liter - okładka książki

Narodziny liter

Franciszka Themerson, Stefan Themerson
Opowiem ci, mamo, co robią mrówki - okładka książki

Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Opowiem ci mamo skąd się bierze - okładka książki

Opowiem ci mamo skąd się bierze miód

Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Opowiem ci mamo co robią samoloty - okładka książki

Opowiem ci mamo co robią samoloty

Artur Nowicki, Marcin Brykczyński
Zamiary Staszka - okładka książki

Zamiary Staszka

Maria Konopnicka
Przysłowia polskie - okładka książki

Przysłowia polskie

Grzegorz Strzeboński
Produkty podobne:
Opowiem ci mamo co robią samoloty - okładka książki

Opowiem ci mamo co robią samoloty

Artur Nowicki, Marcin Brykczyński
Opowiem ci mamo co robią statki - okładka książki

Opowiem ci mamo co robią statki

Artur Nowicki, Marcin Brykczyński