pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Opowiadania z pchlego targu

Autor książki:

Krystyna Jarocka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Astrum
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 204 s.
Wymiar: 205x148 mm
EAN: 9788366716131
ISBN: 978-83-6671-613-1
Data: 2021-01-21
25.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

To kolejna wyjątkowa książka autorstwa Krystyny Jarockiej.
Swoimi opowiadaniami autorka nawiązuje do klasyków tego gatunku - Marka Hłaski, Stanisława Dygata, Marka Nowakowskiego czy też Zofii Nałkowskiej, Marii Dąbrowskiej czy też Poli Gojawiczyńskiej.
Opowiadanie to niewielki utwór pisany prozą, ograniczony zwykle do jednego wątku fabularnego. Ale czy tak jest w istocie? Niekoniecznie.
Przykładem tego jest wybór opowiadań Krystyny Jarockiej, która, niczym rycerz mieczem, znakomicie językiem polskim się posługuje.
Tematem opowiadań tego tomiku jest pchli targ. A czymże jest w istocie Pchli Targ? Czyż nie jest targowiskiem próżności, miejscem zaspokojenia pasji, a może nałogów, kupczeniem przedmiotami wartościowymi, ale też niewiele wartymi czy bezużytecznymi. Tytułowy Pchli Targ jest miejscem poszukiwania wszystkości, lepszego życia, nadziei, miłości, wiary, czasu, którego tak naprawdę nie da się kupić. Targ próżności to poszukiwanie samej siebie w zastygłych i kryjących dawne tajemnice przedmiotach. To również trudna sztuka odkrywania samej siebie w dialogu z czytelnikiem.

Książka "Opowiadania z pchlego targu" - Krystyna Jarocka - oprawa miękka - Wydawnictwo Astrum. Książka posiada 204 stron i została wydana w 2020 r. Cena 25.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]