pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Opowiadania najlepsze

Autor książki:

Philip K. Dick

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788381883375
ISBN: 978-83-8188-337-5
Data: 2021-10-13
41.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Opowiadania wybrane przez samego Dicka, doskonały przegląd jego wizjonerskich pomysłów i nieposkromionej wyobraźni.

Być może, jeśli znaczna część ludzi przeczyta Dicka, będziemy mieli większe szanse żyć w lepszym świecie. - John Brunner.

Zbiór opowiadań prezentujących niepokojące dickowskie światy i przenikającego je, nurtującego wielu z nas podejrzenia, że rzeczywistość skrywa coś znacznie mroczniejszego. Tak, jak cała twórczość Dicka, także jego doskonałe krótkie teksty przenoszą nas w przyszłość, która nie jest naszym celem, ale kluczem do zrozumienia współczesności i nas samych.

Dziewiętnaście tekstów prezentuje przekrój literackiej kariery Dicka, od pierwszego Rooga, przez Elektryczną mrówkę, uznanej przez Lawrenca Sutina za najlepsze z opowiadań Dicka, po jeden z ostatnich, Małe co nieco dla nas, chrononautów. Wstęp napisał John Brunner, a posłowie Dicka przedstawia niezwykle ciekawe tło powstawania każdego z opowiadań.

Opowiadania pomieszczone w tym zbiorze stanowią próbę zrozumienia - wsłuchania się w głosy docierające z jakiegoś innego miejsca, niezwykle odległego, głosy bardzo słabe, ale ważne. Usłyszeć je można tylko późną nocą, gdy milknie bezustanny zgiełk i wrzawa naszego świata... (Sprawdzałem to kiedyś na zegarku, odbiór jest najlepszy między trzecią a czwartą czterdzieści pięć rano.) Rzecz jasna zazwyczaj nie informuję o tym ludzi, którzy pytają: Skąd bierze pan swoje pomysły?. Po prostu mówię im, że nie wiem. Tak jest znacznie bezpieczniej. - z posłowia Philipa K. Dicka

Książka "Opowiadania najlepsze" - Philip K. Dick - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2021 r. Cena 41.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.