pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Operacja Talos/Tajemnica Tunguzki. PAKIET 2 KSIĄŻEK

Autor książki:

Bogusław Wołoszański

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wołoszański
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 542 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788389344755
ISBN: 978-83-89344-75-5
Data: 2009-11-23
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Operacja Talos
Operacja Talos to kolejna powieść Bogusława Wołoszańskiego oparta o realia drugiej wojny światowej.
Informator polskiego wywiadu, esesman ze straży najtajniejszego bloku obozu w Dachau, ginie pod kołami ciężarówki. Szefowie wywiadu w Warszawie nie mają wątpliwości, że byli na tropie czegoś wielkiego, i przypisują zbadanie sprawy jednemu ze swoich najlepszych agentów, ekscentrycznemu milionerowi Michałowi Sosnowitzowi. Odkrywając wierzchołek góry lodowej, polski agent zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę wywiadów, którą z jednej strony prowadzi sam Heinrich Himmler, a z drugiej szef wywiadu brytyjskiego Stewart Menzies. Autor poprowadzi czytelnika przez kulisy zamachów na Adolfa Hitlera, walki o władzę w Trzeciej Rzeszy oraz niezgłębioną tajemnicę powojennych losów fortuny SS.
Intryga w książce jest znakomita i nieprzewidywalna. Czytelnik będzie zaskoczony zwrotami akcji, a odpowiedzi na wszystkie pytania pozna dopiero po przeczytaniu ostatniego rozdziału.


Tajemnica Tunguzki

Eksplozja nad doliną rzeki Podkamienna Tunguzka jest największą tajemnicą XX w. Intryguje naukowców, ekspertów od wydarzeń niezwykłych, ezoterystów, oraz naśladowców „Z archiwum X”. Jednak to wydarzenie nie było jedynym. „Tajemnica Tunguzki” analizuje tę wielką zagadkę i odkrywa zaskakujące fakty i powiązania.
W 1908 roku eksplozja o sile bomby atomowej zniszczyła dolinę rzeki Podkamienna Tunguzka na Syberii. Eksplozja starła wszystko w promieniu 5000 km pozostawiając panoramę iście apokaliptyczną. „Ktoś” lub „coś” wywołało ten śmiertelny wybuch, który był 500 razy silniejszy niż detonacja bomby atomowej w Hiroszimie. Mówiono o meteorycie, ale okoliczności, które towarzyszyły temu wydarzeniu, były zbyt mylące.

Podobne doświadczenia, lecz wydarzyły się one w dalekiej przeszłości, są opisane w Ramajanie oraz Mahabharacie - dwóch świętych księgach hinduizmu, wspomina o nich także Stary Testament (zniszczenie Sodomy i Gomory).

Przez wiele lat uważano, że to, co stało się nad doliną Tunguzki, to eksperymenty balistyczne dokonane przez istoty z innej planety. Do takich konkluzji doprowadziło rozważanie podobnych wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości w innych częściach naszego globu. Później potwierdzono także, że podobne wypadki miały miejsce na Księżycu i Marsie.

Tajemnica tunguska pozostaje żywa, a dzięki tym superciekawym dochodzeniom przeprowadzonym przez Antonio Las Heras możemy zapoznać się z danymi, które pozwolą na rozjaśnienie lub wyciągnięcie własnych wniosków o tej syberyjskiej tajemnicy.

Książka "Operacja Talos/Tajemnica Tunguzki. PAKIET 2 KSIĄŻEK" - Bogusław Wołoszański - oprawa miękka - Wydawnictwo Wołoszański. Książka posiada 542 stron i została wydana w 2009 r.