pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Operacja Talos/Handlarz śmierci. PAKIET 2 KSIĄŻEK

Autor książki:

Bogusław Wołoszański

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wołoszański
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 706 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788389344687
ISBN: 978-83-89344-68-7
Data: 2009-11-23
Cena wydawcy: 59.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Operacja Talos
Operacja Talos to kolejna powieść Bogusława Wołoszańskiego oparta o realia drugiej wojny światowej. Informator polskiego wywiadu, esesman ze straży najtajniejszego bloku obozu w Dachau, ginie pod kołami ciężarówki. Szefowie wywiadu w Warszawie nie mają wątpliwości, że byli na tropie czegoś wielkiego, i przypisują zbadanie sprawy jednemu ze swoich najlepszych agentów, ekscentrycznemu milionerowi Michałowi Sosnowitzowi. Odkrywając wierzchołek góry lodowej, polski agent zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę wywiadów, którą z jednej strony prowadzi sam Heinrich Himmler, a z drugiej szef wywiadu brytyjskiego Stewart Menzies. Autor poprowadzi czytelnika przez kulisy zamachów na Adolfa Hitlera, walki o władzę w Trzeciej Rzeszy oraz niezgłębioną tajemnicę powojennych losów fortuny SS. Intryga w książce jest znakomita i nieprzewidywalna. Czytelnik będzie zaskoczony zwrotami akcji, a odpowiedzi na wszystkie pytania pozna dopiero po przeczytaniu ostatniego rozdziału.


Handlarz śmierci
Wiktor But, niegdyś pracownik radzieckiego wywiadu, następnie największy na świecie handlarz bronią ma dziś dopiero 41 lat, ale życiorys tak bogaty i pełen tajemnic, że na jego podstawie nakręcono w Hollywood film Pan życia i śmierci w reżyserii Andrew Niccola, z Nicolasem Cage`em w roli głównej. Na rozgłosie zawsze zależało mu najmniej. Nie pozwalał się fotografować i niemal nie udzielał wywiadów. Lawirował, wymykając się zastawianym na niego pułapkom, zmieniał paszporty (ma ich pięć) i lokalizacje swoich firm. Wydawało się, że jest nieuchwytny i bezpieczny, gdy osiadł w końcu w Moskwie. Na tym etapie życiorysu Buta Douglas Farah, wieloletni korespondent w Afryce dziennika

Książka "Operacja Talos/Handlarz śmierci. PAKIET 2 KSIĄŻEK" - Bogusław Wołoszański - oprawa miękka - Wydawnictwo Wołoszański. Książka posiada 706 stron i została wydana w 2009 r.