pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Opadły kwiaty. Historia chińskiego rozwodu

Autor książki:

Zhou Daxin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Akademickie DIALOG
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 150x235 mm
EAN: 9788382381085
ISBN: 978-83-8238-108-5
Data: 2023-03-21
66.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Czy w nowoczesnym społeczeństwie aranżowane małżeństwa mają rację bytu Czy kiedy w małżeństwie brakuje pozytywnych emocji, a fizyczność nie istnieje, oznacza to zawsze, że ognisko miłości wygasa Youlan, studentkę literatury z Tai anu - miasta o konfucjańskich tradycjach, i Renshena, studenta historii z wiejskich przedmieść Nanyangu, zapoznaje ze sobą wspólny przyszywany wujek. To jego oczami podglądamy rodzące się między nimi uczucie oraz najważniejsze wydarzenia z życia pary. Kiedy przychodzą wieści, że młodzi mają zamiar się rozwieść, razem ze swatem próbujemy dociec, co tak naprawdę między nimi zaszło i jaki wpływ na zaistniałą sytuację miały wydarzenia z zamierzchłych czasów. Wierne zapisy czterech emocjonujących procesów sądowych ukazują nam duże i małe problemy, z którymi może się zmierzyć współczesne małżeństwo. Mamy też okazję zajrzeć do przeszłości i po raz kolejny przekonać się, że wiele aktualnych problemów nosi ślady historii.

Balansując między fikcją a faktem, Zhou Daxin (ur. 1952 r.) po raz kolejny przygląda się zmianom zachodzącym w chińskim społeczeństwie. Momentami bezceremonialnie wchodzi w sam środek rodzinnych tarć i intymnych szczegółów życia małżeńskiego, obrazując równocześnie rzeczywistość, w której pokoleniu polityki jednego dziecka przyszło wchodzić w dorosłość. Wysokie ceny mieszkań, ogromna dysproporcja płci, starzenie się społeczeństwa czy postępująca w zawrotnym tempie urbanizacja to tylko kilka spośród problemów, które wpływają na niepewną sytuację młodych Chińczyków.

Książka "Opadły kwiaty. Historia chińskiego rozwodu" - Zhou Daxin - oprawa miękka - Wydawnictwo Akademickie DIALOG. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2023 r. Cena 66.01 zł. Zapraszamy na zakupy!