pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean
Tytuł książki:

Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean

Autor książki:

Aleksander Doba

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 296 s.
Wymiar: 214x150 mm
EAN: 9788328313224
ISBN: 978-83-2831-322-4
Data: 2016-08-18
25.18  39.90  14.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nastąpiła ta magiczna pora - cisza przed burzą. Jestem blisko, podziwiam fascynujące piękno burzy i jej ogromny, pełen energii, buzujący w poziomym wirze kołnierz szkwałowy. Powietrze jest prawie nieruchome, kajak stoi w miejscu - oglądam to i filmuję oraz fotografuję z zachwytem. Potem - cóż, koniec sielanki. Gwałtowny atak szkwału i hajda! zaczynam pędzić. Najważniejsze, dokąd burza mnie porywa. W jakim kierunku mnie ciągnie? Niestety, na busoli odczytuję paskudny kurs - 330°. Prawie na północ. Staram się hamować wiosłem.

(fragment książki)

Pierwsza Transatlantycka Wyprawa Kajakowa Aleksandra Doby to 3200 km pokonanej odległości, prawie 5400 przewiosłowanych kilometrów i niemal 100 dób na oceanie, ale przede wszystkim pierwsze w historii przepłynięcie Atlantyku między kontynentami przez samotnego kajakarza. To osiągnięcie, które wymagało od autora niesamowitego wprost optymizmu, hartu ducha i wytrwałości w zmaganiach zarówno z obiektywnymi trudnościami, jak i ze słabościami własnego ciała.

Jak się później okazało, był to dopiero początek transatlantyckich przygód tego niestrudzonego kajakarza. Na przełomie 2014 i 2015 roku przepłynął Atlantyk po raz kolejny, a w maju 2016 podjął próbę Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej - z Nowego Jorku do Lizbony. Niestety z powodu silnych wiatrów została ona przerwana, ale jak zapowiada niestrudzony kajakarz, w przyszłym roku znowu podejmie się realizacji tego planu.

Za całokształt osiągnięć kajakarskich i konsekwentne dążenie do realizacji coraz bardziej ambitnych celów eksploracyjnych otrzymał nagrodę podróżniczą Super Kolos 2011. Za przepłynięcie kajakiem Atlantyku po raz drugi został w 2015 roku wybrany przez czytelników amerykańskiej edycji "National Geographic" Podróżnikiem Roku.

Co powoduje, że człowiek stawia sobie takie wyzwania? Co zmusza go do codziennej walki z samym sobą? Co sprawia, że mimo przeciwności podejmuje kolejne próby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce Aleksandra Doby. Z tej relacji dowiecie się dlaczego. Zdobędziecie też wiedzę o przygotowaniach do transoceanicznych wypraw kajakowych i ich organizacji, a także o tym, jak przetrwać na oceanie, i to z pierwszej ręki - jednej z tych, których siła pozwoliła autorowi przepłynąć kajakiem Atlantyk!

Książka "Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean" - Aleksander Doba - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 296 stron i została wydana w 2016 r. Cena 25.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Aleksander Doba - autor m.in.:
Produkty podobne:
Przez Syberię na gapę - okładka książki

Przez Syberię na gapę

Romuald Koperski
Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny - okładka książki

Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny

Stanisław Pisarek, Adam Wisłocki