pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu

Autor książki:

Michał Krajski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 155x225 mm
EAN: 9788380795198
ISBN: 978-83-8079-519-8
Data: 2020-05-28
26.41  39.90  13.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Co komunizm ma wspólnego z tradycją ezoteryczną, ze starożytnymi orfikami i gnozą? Sam Karol Marks miał osobiście niewiele wspólnego z orfizmem, ale korzenie idei, które gorliwie wyznawał, sięgają zamierzchłej starożytności. Kiedy z ideologii zdrapiemy pokost propagandy, ze zdziwieniem dokopiemy się do głęboko ezoterycznej natury komunizmu. Do prawdy tak zaskakującej, że zdumiałaby wielu zagorzałych komunistów, wierzących, że wyznają
ideologię wolną od wszelkich konotacji religijnych, ideologię opartą na materialistycznych założeniach naukowych, a nie na przesądach.

Bo komunizm to w gruncie rzeczy zbiór kilku ezoterycznych
dogmatów:
- materializm (monizm) i związane z tym zakwestionowanie widzialnej rzeczywistości
- przyjęcie dialektyki jako metody myślenia akceptującej absurd (sprzeczność) - odrzucenie własności prywatnej i wszelkiej hierarchii.

U podstaw tej teologii stoi zaś przekonanie, że człowiek jest bogiem, najwyższym stworzeniem we wszechświecie, które ma prawo stanowić o tym, co dobre i złe. W praktyce - to ostatnie przekonanie ograniczało się dziwnym trafem do wąskiej grupy nadludzi, którzy rościli sobie prawo do
decydowania o życiu i śmierci podległych sobie mas. Głosili oni, a część wierzyła, że zbudują dla bliźnich/braci/towarzyszy idealny świat.

Szkoda, że ta wiara, jako głęboko utopijna, ładnie brzmiący "przesąd światło ćmiący" prowadzi ich zawsze do tragedii, a ich zamierzenia szlachetnych ideowców niezmiennie kończą się zbrodnią.

Książka "Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu" - Michał Krajski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.41 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]