pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Stary Testament. Tom Xa. Księga...
książka:

Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Stary Testament. Tom Xa. Księga Izajasza 1-39

Dane szczegółowe:
Wydawca: Apostolicum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 308 s.
EAN: 9788370317492
ISBN: 978-83-7031-951-9
Data: 2019-07-02
Cena wydawcy: 109.99 złpozycja niedostępna

Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Stary Testament. Tom Xa. Księga Izajasza 1-39 - Stanisław Kalinkowski - opis książki:

Dla wczesnych ojców Kościoła proroctwo Izajasza nie było streszczeniem historii ani teologii Izraela, lecz zapowiedzią dotyczącą Mesjasza, która wypełniła się w życiu i działalności Jezusa z Nazaretu.

Z tej racji słowa starotestamentalnego proroka stały się bogatym źródłem patrystycznej refleksji teologicznej o Chrystusie oraz istotną pomocą w obronie przed żydowskimi zarzutami wobec mesjańskości Jezusa.

Interpretowanie Jego posługi w świetle proroctwa Izajaszowego nie było ze strony ojców Kościoła przejawem nowatorstwa teologicznego, ale kontynuacją kierunku wytyczonego przez autorów Nowego Testamentu i samego Jezusa.

Wśród cytowanych komentarzy znajdują się teksty Augustyna z Hippony, Euzebiusza z Cezarei, Hieronima ze Strydonu, Jana Chryzostoma, Pachomiusza, Teodoreta z Cyru i wielu innych autorów patrystycznych.

Czytelnik otrzymuje panoramę piśmiennictwa wczesnochrześcijańskiego rozciągającą się w przestrzeni ze Wschodu na Zachód, a w czasie – od I do VIII wieku.

Niektóre z zamieszczonych fragmentów ukazują się w języku polskim po raz pierwszy. Ukazane w tym tomie bogactwo starożytnej myśli teologicznej wciąż oświeca umysły i rozpala serca.

Książka „Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Stary Testament. Tom Xa. Księga Izajasza 1-39” - oprawa twarda - Wydawnictwo Apostolicum.

Książka posiada 308 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ojcowie Kościoła komentują Biblię. Stary Testament. Tom Xa. Księga..."