pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
okładka książki - Pisma. Tom 3. Zawiść i wdzięczność
Pisma. Tom 3. Zawiść i wdzięczność 88.99 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Społeczna psychologia kliniczna
Społeczna psychologia kliniczna 61.66 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Psychopatologia
Psychopatologia 110.96 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Psychopatologia wieku dziecięcego
Psychopatologia wieku dziecięcego 93.07 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Ograniczenia poznawcze. Starzenie się i psychopatologia. Seria: Nowe...
książka:

Ograniczenia poznawcze. Starzenie się i psychopatologia. Seria: Nowe tendencje w psychologii

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788301149345
ISBN: 978-83-0114-934-5
Data: 2007-01-22
Cena wydawcy: 59.90 złpozycja niedostępna

Ograniczenia poznawcze. Starzenie się i psychopatologia. Seria: Nowe tendencje w psychologii - Randall W. Engle , Grzegorz Sędek , Ulrich von Hecker , Daniel N. McIntosh - opis książki:

Jakim zaburzeniom ulegają funkcje poznawcze?
Jaki wpływ ma starzenie się i psychopatologia na zdolności poznawcze?
Jak procesy rozwojowe wpływają na zmiany poznawcze?
Książka stanowi zbiór artykułów omawiających główne postępy dokonanych w ostatnim czasie badań psychologicznych, które mają na celu zrozumienie poznawczej kontroli myśli, emocji i zachowania oraz tego, co dzieje się, gdy kontrola ulega osłabieniu. Publikacja przedstawia, w jaki sposób staramy się kontrolować nasze myśli, emocje i zachowania i co się dzieje, kiedy możliwości tej kontroli są ograniczone wskutek starszego wieku, pewnych ograniczeń rozwojowych, depresji, zaburzeń emocjonalnych lub chorób psychicznych. Jej celem jest zapoznanie studentów oraz aktywnych badaczy z różnych dziedzin nauk społecznych, medycznych i biologicznych z najnowszymi teoriami, badaniami i metodami badawczymi w dziedzinie ograniczeń poznawczych (pamięć operacyjna, kontrola poznawcza, uwaga, hamowanie i procesy rozumowania na myślenie, emocje i zachowanie) w różnych badanych grupach. Dokonuje też przeglądu standardowych i nowo powstających paradygmatów badawczych oraz nowych stwierdzeń dotyczących ograniczeń w funkcjonowaniu poznawczym, związanych ze starzeniem się i psychopatologią. Autor każdego z rozdziałów odpowiada na pytania: jaka funkcja poznawcza jest badana, jakie są jej ograniczenia i źródła indywidualnych różnic, ale także jakie są specyficzne metody jej badania, istniejące teorie oraz powiązania z innymi obszarami badawczymi w psychologii.
Szczególnym walorem tej książki jest jej interdyscyplinarny charakter, wyraźnie widoczne jest powiązanie współczesnych zaawansowanych badań psychologicznych z naukami medycznymi oraz z najnowszymi badaniami w dziedzinie neuroobrazowania mózgu. Publikacja ma charakter międzynarodowy, została napisana przez wybitnych ekspertów z Ameryki Północnej i Europy.

Książka „Ograniczenia poznawcze. Starzenie się i psychopatologia. Seria: Nowe tendencje w psychologii” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 496 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ograniczenia poznawcze. Starzenie się i psychopatologia. Seria: Nowe..."
Randall W. Engle (red.), Grzegorz Sędek (red.), Ulrich von Hecker (red.), Daniel N. McIntosh (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Teorie osobowości - okładka książki
Teorie osobowości John B. Campbell, Calvin S. Hall, Gardner Lindzey