pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Hartowani ogniem. Ukraińskie siły
Hartowani ogniem. Ukraińskie siły 27.23 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Ogień na pustyni. Konflikt izraelsko-arabski w latach 1967-1973
książka:

Ogień na pustyni. Konflikt izraelsko-arabski w latach 1967-1973

Dane szczegółowe:
Wydawca: Inforteditions
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 199 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788364023910
ISBN: 978-83-6402-391-0
Data: 2017-06-27
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Ogień na pustyni. Konflikt izraelsko-arabski w latach 1967-1973 - Krzysztof Kubiak, Łukasz Mamert Nadolski - opis książki:

Spis treści:
Od Autorów
I Wojna na wyczerpanie - działania na lądzie i w powietrzu
II Atak na Zieloną Wyspę
III Wojna na wyczerpanie na morzu
IV Drugi front wojny na wyczerpanie - Jordania, Syria i Liban
V "Czarny wrzesień"
VI Straty
Zakończenie
Załączniki
Bibliografia
Spis map i schematów

Notka o książce:
Wojna na wyczerpanie pozostaje, bez wątpienia, najbardziej zapomnianym konfliktem wśród toczonych przez Izrael i państwa arabskie. Do tej pory polski czytelnik miał bardzo ograniczone możliwości poszerzenia swojej wiedzy na ten temat. Mamy nadzieje, że sytuacja zostanie zmieniona przez publikację, która trzymacie Państwo w rękach. Konflikt przyniósł znaczące zmiany w wykorzystywanym sprzęcie, a także taktyce wprowadzając ostatecznie do działań wojennych na Bliskim Wschodzie nowoczesne rozwiązania.

Wojna na wyczerpanie była bezpośrednią kontynuacją wojny sześciodniowej i próbą zmuszenia Izraela przez Egipt do odwrotu znad kanału sueskiego. "Ogień na pustyni" chce szczegółowo ukazać walki lądowe, w tym kluczowe działania sił specjalnych, morskie, a zwłaszcza powietrzne podczas jej trwania. Bez wątpienia, w wielu przypadkach, obraz wydarzeń przez nas prezentowany bardzo różni się od dotychczas spotykanego. Wynika to często z tego, że staraliśmy się korzystać z najnowszych materiałów historycznych obu stron, których wykaz można znaleźć w bibliografii na końcu publikacji. Jednocześnie należy zaznaczyć, że Izrael i państwa arabskie bardzo ostrożnie udostępniają swoje archiwa. Połączenie przebiegu działań, przedstawianego przez wrogie strony, w jednolitą całość było niezmiernie trudne. Czasami można mieć wrażenie, że Izraelczycy i Arabowie (a także Rosjanie w późniejszej fazie wojny na wyczerpanie) toczyli zupełnie odrębne wojny. Nasza książka próbuje przedstawić obiektywnie przebieg walk. Mamy nadzieje, że przyszłość przyniesie lepszy dostęp do materiałów historycznych przeciwników w tym konflikcie. Pozwoli to wyjaśnić wiele tajemnic...

Notka o autorach:
Kmdr por. (rez.) prof. dr hab. Krzysztof Kubiak - absolwent Akademii Marynarki Wojennej i Uniwersytetu Gdańskiego. Przez niemal dwie dekady związany z wyższym szkolnictwem wojskowym. Był szefem Katedry Działań Sił Morskich na Wydziale Strategiczno-Obronnym AON, kierownikiem Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, prorektorem ds. rozwoju tej uczelni, a następnie dziekanem Wydziału Nauk Technicznych. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Autor wielu artykułów i monografii opisujących konflikty zbrojne po II wojnie światowej.

Dr Łukasz M. Nadolski - historyk, kustosz w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Specjalizuje się w konfliktach zbrojnych po II wojnie światowej. W centrum jego zainteresowań naukowych znajdują się wojny na Bliskim Wschodzie, walki powietrzne nad Wietnamem Północnym oraz Falklandami.

Autor i współautor kilkunastu książek oraz licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Od 2009 roku jest redaktorem "Militariów Pomorskich. Zbiór studiów", a od 2015 roku także "Wojen i konfliktów zbrojnych po 1945 roku. Zbiór Studiów".

Książka „Ogień na pustyni. Konflikt izraelsko-arabski w latach 1967-1973” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Inforteditions.

Książka posiada 199 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ogień na pustyni. Konflikt izraelsko-arabski w latach 1967-1973"
Krzysztof Kubiak, Łukasz Mamert Nadolski - autor m.in.:
Kampania zimowa w 2015 roku na - okładka książki
Kampania zimowa w 2015 roku na Ukrainie Łukasz Mamert Nadolski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kanał Sueski 1956 - okładka książki
Kanał Sueski 1956 Roman Marcinek
Syberia 1581-1697 - okładka książki
Syberia 1581-1697 Robert F. Barkowski
Ziemomysł Inowrocławski - okładka książki
Ziemomysł Inowrocławski Błażej Śliwiński
Smoleńsk 1632-1634 - okładka książki
Smoleńsk 1632-1634 Dariusz Kupisz