pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ofiara liturgiczna. Seria: Z tradycji mniszej
Tytuł książki:

Ofiara liturgiczna. Seria: Z tradycji mniszej

Autor książki:

Ludwik Gillet

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 114 s.
Wymiar: 100x180 mm
EAN: 9788373545311
ISBN: 978-83-7354-531-1
Data: 2014-11-14
8.30  12.00  3.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni
Każdy tekst może rozbudzić wyobraźnię czytelnika, otworzyć łańcuch wewnętrznych skojarzeń, dać do myślenia czy stworzyć okazję do wypowiedzenia czegoś na marginesie. Przy lekturze bowiem myśli przychodzą do głowy i po niej chodzą. Nie można ich wyrzucić lub zatrzymać - można się jednak nimi podzielić. Tak też jest w przypadku niniejszej pozycji.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza - Notatki o liturgii - śledzi etapy celebracji Mszy świętej odprawianej zgodnie z rytem liturgii świętego Jana Złotoustego. Poprzez omówienie poszczególnych elementów tego rytu autor pomaga nam dotrzeć do głębokiego, duchowego i powszechnego znaczenia tajemnicy ofiary, ofiary Syna składanej Ojcu, a także ofiary całego ludu kapłańskiego za wszystkich i za wszystko .

Rozważania te dopełnione są medytacją nad powołaniem kapłańskim - Bądź moim kapłanem - w której odnaleźć można mistyczne i ewangeliczne źródła inspiracji Mnicha Kościoła Wschodniego.

Mnich Kościoła Wschodniego - Ludwik Gillet, ur. w 1893 roku w Saint-Marcelline we Francji. W wie­ku 27 lat wstąpił do benedyktyńskiego klasztoru w Farnborough w Anglii. Studiował w Rzymie. Udał się na Ukrainę, gdzie w Uniowie współorganizował klasztor studycki. W 1927 r. przeniósł się do Nicei. Po ogłoszeniu encykliki Mortalium animos w 1928 r. przeszedł na prawosławie. W 1939 r. wyjechał do Londynu. Działał także w Libanie. Zmarł w Anglii w 1980 r.

Książka "Ofiara liturgiczna. Seria: Z tradycji mniszej" - Ludwik Gillet - oprawa miękka - Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec. Książka posiada 114 stron i została wydana w 2014 r. Cena 8.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sekty i nowe ruchy religijne - okładka książki

Sekty i nowe ruchy religijne

Mariusz Gajewski SJ
Prawda czy fałsz? - okładka książki

Prawda czy fałsz?

Josh McDowell, Bob Hostetler, Ralph Woodworth
Świat Chrystusa. Tom 3 - okładka książki

Świat Chrystusa. Tom 3

Wojciech Roszkowski
Produkty podobne:
Studia liturgiczne. Tom 10. Wiara - okładka książki

Studia liturgiczne. Tom 10. Wiara i Liturgia....

ks. Czesław Krakowiak, Waldemar J. Pałęcki MSF (red.)