pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ochrona interesu pracodawcy
Tytuł książki:

Ochrona interesu pracodawcy

Autor książki:

Monika Latos-Miłkowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 422 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788327800008
ISBN: 978-83-2780-000-8
Data: 2013-06-20
pozycja niedostępna
Produkty podobne:

Ochrona interesu pracodawcy - Monika Latos-Miłkowska - opis książki:

Trwająca od kilku lat recesja, zjawisko globalnej konkurencji, komplikujące się warunki prowadzenia działalności gospodarczej, wreszcie - trudna sytuacja na rynku pracy - powodują, że na prawo pracy coraz częściej spogląda się nie tylko przez pryzmat ochrony pracownika (co jest podstawowym celem prawa pracy), lecz także interesu pracodawcy. Publikacja Ochrona interesu pracodawcy jest próbą kompleksowej analizy tego - stosunkowo nowego - zagadnienia.

Celem niniejszego opracowania jest analiza ochrony interesu pracodawcy. Rozpoczyna się ona od wyjaśnienia pojęcia interes pracodawcy, a kończy na usystematyzowaniu środków służących ochronie interesu pracodawcy i określeniu granic tej ochrony. Ponadto w publikacji omówiono problematykę ochrony interesów pracodawców w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy, przesłanki tej ochrony oraz jej konstytucyjne i międzynarodowe uwarunkowania. W pracy przyjęto przedmiotowe kryterium podziału, oparte na rodzaju chronionego interesu. To pierwsza na polskim i europejskim rynku publikacja kompleksowo prezentująca problematykę ochrony interesu pracodawcy.

Publikacja skierowana jest zarówno do podmiotów zajmujących się prawem pracy w praktyce - radców prawnych, adwokatów, sędziów, prawników zatrudnionych w instytucjach publicznych i prywatnych firmach. A także osób związanych z nauką prawa pracy. Zainteresuje także partnerów społecznych, zwłaszcza organizacje pracodawców.

Dr Monika Latos-Miłkowska - wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy. Przedmiotem zainteresowań naukowych autorki jest problematyka ochrony trwałości stosunku pracy, zwolnień z przyczyn niedotyczących pracowników, zbiorowe prawo pracy, uprawnienia związane z rodzicielstwem.

Książka „Ochrona interesu pracodawcy” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 422 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Monika Latos-Miłkowska - autor m.in.: