pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Obcy

Autor książki:

Albert Camus

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 185 s.
EAN: 9788381962308
ISBN: 978-83-8196-230-8
Data: 2021-04-23
Cena wydawcy: 35.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Obcy przyniósł Albertowi Camusowi popularność. Stał się bestselerem, czego Camus chyba nie do końca rozumiał, nie chciał być autorem wyłącznie Obcego. Chciał nie chciał, w roku 1940 dał światu zwierciadło, w którym może przejrzeć się człowiek. To jedna z książek (nie tylko francuskich czy dwudziestowiecznych, ale książek w ogóle), które są w ciągłym obiegu czytelniczym, to znaczy są nieustannie czytane, przemyśliwane, interpretowane. Wciąż aktualne, niepokojące. Domagające się kolejnych edycji, kolejnych przekładów.

Bohater zagadka, Meursault, który imię zawdzięcza czy to znanemu burgundowi, czy skażonemu burgundzkim "u" mariażowi słońca i morza, z których się zrodził, z którymi się stapia, które przynoszą mu szczęście i zadają cierpienie. I powieść o byciu obcym, o człowieku uciskanym przez społeczeństwo, rzecz o miłości, o zgubnym wpływie słońca. I wielu innych sprawach.

Najwyższy czas na książkową premierę nowego polskiego przekładu, po raz pierwszy prezentowanego na łamach "Literatury na Świecie", który wyszedł spod pióra Marka Bieńczyka.

Książka "Obcy" - Albert Camus - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 185 stron i została wydana w 2021 r.