pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
O wielości cywilizacji
Tytuł książki:

O wielości cywilizacji

Autor książki:

Feliks Koneczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Capital
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788364037795
ISBN: 978-83-6403-779-5
Data: 2015-12-07
32.17  45.00  12.83 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Jedno z najważniejszych dzieł Feliksa Konecznego, wybitnego krakowskiego historyka i historiozofa. Autor analizuje pojęcie cywilizacji jako specyficznej metody ustroju życia zbiorowego, z punktu widzenia rozwoju kultury materialnej i duchowej w poszczególnych cywilizacjach. Analiza ta przebiega z uwzględnieniem takich cech jak m.in. rasa, religia, język i stosunki prawne. Książka jest bardzo aktualna ze względu na współczesny kryzys imigracyjny.

"Każda cywilizacja, póki jest żywotną, dąży do ekspansji; toteż gdziekolwiek zetkną się z sobą dwie cywilizacje żywotne, walczyć z sobą muszą. Wszelka cywilizacja żywotna, nie obumierająca, jest zaczepną. Walka trwa, dopóki jedna z walczących cywilizacji nie zostanie unicestwiona; samo zdobycie stanowiska cywilizacji panującej - walki bynajmniej nie kończy. Jeżeli istniejące obok siebie cywilizacje mieszczą się obok siebie w obojętnym spokoju, widocznie obie pozbawione są sił żywotnych. Wypadek taki kończy się często kompromisem w jakiejś mieszaninie mechanicznej, w której nastaje obopólna stagnacja, a z niej wytworzy się z czasem istne bagnisko acywilizacyjności. Tak np. runęła cywilizacja wielkiej Persji, nie mogąc znieść klina hellenistycznego, wbijającego się w nią" (fragment książki).

Książka "O wielości cywilizacji" - Feliks Koneczny - oprawa miękka - Wydawnictwo Capital. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2015 r. Cena 32.17 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Feliks Koneczny - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Złowrogi cień Marszałka - okładka książki

Złowrogi cień Marszałka

Rafał A. Ziemkiewicz
Bizantynizm niemiecki - okładka książki

Bizantynizm niemiecki

Feliks Koneczny
Produkty podobne: