pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

O lustracji księży

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 138 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788360725108
ISBN: 978-83-6072-510-8
Data: 2007-02-13
Cena wydawcy: 16.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka jest typowo dziennikarską publikacją przygotowaną "na gorąco”, a usprawiedliwioną ogromnym zainteresowaniem tematem.
Autorzy z zasady nie posługują się nazwiskami i nie chcą komentować obecnej napiętej sytuacji, jaka wytworzyła się wokół lustracji duchownych. Pragną jedynie zwrócić uwagę na eklezjalny i moralny aspekt rozliczania się księży z komunistyczną przeszłością. Lustracja środowiska kościelnego – podkreślają zgodnie – nie może przeradzać się w rodzaj gry środowiskowej, jak ma to miejsce na gruncie politycznym, gdzie walczy się o władzę, nierzadko środkami moralnie dwuznacznymi. Biorąc zaś pod uwagę ostatnie miesiące lustracji Kościoła w Polsce, nie można powiedzieć, że w pewnych środowiskach kościelnych nie dochodziło do żadnych rozgrywek "teczkami”.
Powściągliwość, spokojny ton i dystans autorów książki w sprawie lustracji duchownych (...) jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się jakby nie na miejscu i były mało popularne.
Autorzy nie proponują żadnych konkretnych rozwiązań, nie dają też gotowych recept. Dzielą się własnymi pytaniami i wątpliwościami.

Książka "O lustracji księży" - o. Józef Augustyn SJ, Stanisław Grygiel, ks. Jacek Prusak SJ, Wojciech Zagrodzki CSsR - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 138 stron i została wydana w 2006 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]