pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Numer 10

Autor książki:

Sue Townsend

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAB
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788374141130
ISBN: 83-7414-113-1
Data: 2008-11-21
pozycja niedostępna

Opis książki:

Eward Clare, premier Wielkiej Brytanii, ma poważne kłopoty. Jego notowania jeszcze nigdy nie były tak niskie, przeciwnie: od czasu miażdżącego zwycięstwa w wyborach cieszył się opinią wybitnego przywódcy, wręcz męża opatrznościowego wszystkich ludzi pracy. Niestety, wścibscy dziennikarze udowodnili mu nieznajomość cen nabiału i wytknęli niechęć do korzystania z publicznego transportu, a przecież błahsze powody dawały początek rewolucjom. Clare postanawia osobiście zbadać nastroje społeczne. Sprawy państwowe powierza małżonce, uznanej niedawno za najsprytniejszą kobietę Europy, a sam, w damskim przebraniu, jako Edwina St. Clare, rusza w Anglię. Towarzyszy mu w charakterze starszego brata Jack Spratt, na co dzień policjant pilnujący porządku przed rezydencją premiera. Żaden z nich nawet nie podejrzewa, w jaki sposób ta zwariowana podróż wpłynie na losy świata i na ich własne życie.
Znakomita satyra polityczna i zarazem szalona powieść drogi. Sue Townsend po raz kolejny okazała się przenikliwą obserwatorką współczesnego świata i dała dowód swego komicznego geniuszu.

Książka "Numer 10" - Sue Townsend - oprawa miękka - Wydawnictwo WAB. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2005 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]