pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Nowi Barbarzyńcy

Autor książki:

Jakub Dymek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arbitror
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788394833176
ISBN: 978-83-9483-317-6
Data: 2018-09-22
26.42  39.90  13.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Jak możliwy był globalny triumf populistycznej prawicy? "Nowi barbarzyńcy" to książka, która próbuje odpowiedzieć na to pytanie poza kanonem zużytych diagnoz: "ciemnego ludu", "buntu mas" i "odklejonych elit".

Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia. W Stanach Zjednoczonych, w "najważniejszych wyborach pokolenia", zwyciężył pierwszy czarnoskóry kandydat, Barack Obama. W Polsce, po dwóch latach władzy Jarosława Kaczyńskiego, urząd premiera objął prozachodni, proeuropejski i prorynkowy Donald Tusk. Nawet w Rosji czempionem zmian miał być "łagodny" Dmitrij Miedwiediew.

Wkrótce potem przyszedł globalny kryzys, upadek prasy papierowej i społeczna rewolucja wywołana przez media społecznościowe. Dekadę później wszystkie nadzieje, jakie uosabiali ci przywódcy, były już dawno minionym i ośmieszonym wspomnieniem.

Prawica - w różnych swoich wcieleniach - wygrała po kryzysie. Okazała się lepsza w budowaniu ruchów społecznych, w wykorzystaniu potencjału internetu dla kampanii wyborczych, w organizowaniu gniewu.

"Nowi barbarzyńcy" pokazują, jak rozchwiany kryzysem świat stworzył warunki do wielkiego przewrotu. Jak polscy "dziennikarze niepokorni" odnaleźli swoją niszę i stworzyli medialną machinę, która umożliwiła zwycięstwo Pi S-u. Jak Sarah Palin, wyśmiewana i uznawana za przaśną polityczka, zbudowała grunt pod wyborczą wygraną Trumpa. Jak dawni rosyjscy hipisi i antykomuniści stali się awangardą imperialnej ideologii, która podbiła nie tylko Rosję, ale i serca wielu ludzi w Europie i Ameryce. Skąd wzięła się alt-prawica i dlaczego nic w dzisiejszej polityce nie jest już takie samo. Dlaczego dziś to prawica, a nie lewica, głosi potrzebę rewolucji i faktycznie ją przeprowadza - żeby poznać odpowiedzi na te pytania, warto sięgnąć po książkę Jakuba Dymka.

Książka "Nowi Barbarzyńcy" - Jakub Dymek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Arbitror. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.42 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wiedźmin 4. Czas pogardy - okładka książki

Wiedźmin 4. Czas pogardy

Andrzej Sapkowski
Wiedźmin 5. Chrzest ognia - okładka książki

Wiedźmin 5. Chrzest ognia

Andrzej Sapkowski
Wiedźmin 7. Pani Jeziora - okładka książki

Wiedźmin 7. Pani Jeziora

Andrzej Sapkowski
Mój zawodnik - okładka książki

Mój zawodnik

K. Bromberg
Produkty podobne:
Zamiary. Przestrogi. Nadzieje. - okładka książki

Zamiary. Przestrogi. Nadzieje. Wybór publicystyki...

Rafał Habielski, Jerzy Jaruzelski
Polityka wrogości - okładka książki

Polityka wrogości

Achille Mbembe
Pomyleni. Chorzy bez winy - okładka książki

Pomyleni. Chorzy bez winy

Irena Cieślińska