pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nowa nietolerancja religijna. Przezwyciężyć politykę strachu w niespokojnych czasach

Autor książki:

Martha C. Nussbaum

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Kultura Liberalna
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 306 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788394995027
ISBN: 978-83-9499-502-7
Data: 2018-03-23
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Nowa nietolerancja religijna" to niezwykle mocny głos w dyskusji o islamie, wielokulturowości i wolności religijnej. W książce napisanej w dziesięć lat po atakach na Wolrd Trade Center Nussbaum analizuje najbardziej palące spory na temat obecności innych kultur i religii w świecie zachodnim (spór o minarety w Szwajcarii czy spór o burkę we Francji i Belgii) i daje odważną odpowiedź. Jako spadkobierczyni myśli Johna Rawlsa robi to z pozycji tradycji liberalnej. Z jednej strony kładzie nacisk na neutralność religijną państwa, z drugiej - na potrzebę zachowania szacunku dla religijnych przekonań innych obywateli i wykształcenie w sobie "współczującej wyobraźni".

W dobie kryzysu zaufania, z jakim mamy do czynienia po serii zamachów terrorystycznych w Europie oraz w obliczu kryzysu uchodźczego, książka Nussbaum jest jednym z najbardziej oryginalnych liberalnych głosów w dyskusji o przyszłości wieloreligijnej Europy.

Książka "Nowa nietolerancja religijna. Przezwyciężyć politykę strachu w niespokojnych czasach" - Martha C. Nussbaum - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Kultura Liberalna. Książka posiada 306 stron i została wydana w 2018 r.