pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Nowa Heloiza

Autor książki:

Jean Jacques Rousseau

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 118 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377917008
ISBN: 978-83-7791-700-8
Data: 2018-02-12
15.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


Nowa Heloiza jest powieścią epistolograficzną należącą do kanonu literatury francuskiej i światowej. Autor nadał jej pierwotnie tytuł Julia, Nowa Heloiza, listy dwojga kochanków, mieszkańców małego miasteczka u stóp Alp, a czytelnicy przypisali jej miano "Biblii kochanków". Utwór opisuje etapy rodzącej się i rosnącej miłości skromnego nauczyciela Saint-Preux i jego uczennicy, młodej arystokratki Julii d’Etange. Dojrzewająca miłość nie może się jednak spełnić z powodu wymuszonego małżeństwa Julii z baronem de Wolmar.

Miłość nie spełnia się, ale trwa, skazując kochanków na cierpienia i na szukanie drogi do jej wysublimowania. Choć Nową Heloizę czyta się jak sentymentalną powieść romantyczną, w rzeczywistości zawiera ona treści głęboko filozoficzne. Jean-Jacques Rousseau, najwybitniejszy teoretyk miłości czasów nowożytnych, podejmuje w niej rozważania nad znaczeniem zasad moralnych obowiązujących w naszej cywilizacji. Opowiada się za wyższością etyki opartej na autentyczności uczuć nad sztywnymi zasadami moralności racjonalnej.

Lektura dla szkół średnich

Książka "Nowa Heloiza" - Jean Jacques Rousseau - oprawa Miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 118 stron i została wydana w 2018 r. Cena 15.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]